Tematyka wydarzenia oscyluje wokół takich zagadnień jak: innowacyjne technologie wód opadowych, koszty zmian klimatycznych, wody opadowe w planowaniu przestrzennym, ekohydrologia miejska oraz zarządzanie przeciążonymi systemami odwodnienia. Osobne sesje dedykowane będą tematyce retencji wód, odwodnieniom komunikacyjnym czy consultingowi w wodach opadowych.

Poruszony zostanie m.in. temat niemodnego przez lata terminu melioracji miejskich. Mając stały kontakt z praktyką działań związanych z wodami opadowymi w kraju, z niepokojem obserwujemy wyraźnie rysującą się lukę pokoleniową w gronie specjalistów w tym zakresie. Korzystając z obecności grona pracowników uczelni wyższych podczas konferencji, będziemy lobbować za jak najszybszym zapełnieniem tej luki i przekazaniem wiedzy doświadczonych specjalistów, młodym inżynierom – dodaje Paweł Licznar – Przewodniczący Konferencji.

Osobne miejsce podczas konferencji zajmie blok tematyczny poświęcony roli Wód Polskich w gospodarce wodami opadowymi i roztopowymi. Będzie on powiązany z sesją dotyczącą standardów utrzymania i eksploatacji kanalizacji deszczowych.

Podczas wydarzenia głos zabiorą autorytety i praktycy w zakresie wód opadowych zarówno z kraju, jak i zagranicy. Organizatorzy konferencji kładą nacisk na praktyczne spojrzenie na wody opadowe. Oznacza to, że przedmiotem dyskusji nie będą problemy gospodarki wodami opadowymi w Polsce, ale prezentacja sposobów na ich rozwiązanie, a także przedstawienie korzyści wynikających z racjonalnego gospodarowania wodami.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal inzynieria.com.

Więcej informacji o konkrencji tutaj.

Przeczytaj także: Tak będą pracować Wody Polskie