We wcześniejszych latach powstało 112 km kanalizacji sanitarnej i 54 km kanalizacji deszczowej, dzięki czemu skanalizowano Brzezinkę, Żerniki, Łabędy, Sośnicę, Ligotę Zabrską, ul. Tarnogórską, ul. Kozielską, Stare Miasto i Czechowice.


W Gliwicach odbyła się też renowacja 8 km kanalizacji ogólnospławnej, zbudowano siedem przepompowni ścieków. Ponadto w 2002 r. oddano do użytku oczyszczalnię ścieków. Zmodernizowano także stację uzdatniania wody, wybudowano stację zrzutu osadów.


Osiągnięty efekt ekologiczny to wspólny sukces przedsiębiorstwa i mieszkańców Gliwic w dążeniu do ochrony środowiska naturalnego, odpowiedzialności za jakość życia przyszłych pokoleń. To również sukces spółki w realizacji stawianych celów strategicznych, porządkujący gospodarkę ściekową Miasta Gliwice zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dla zapewnienia stopniowego wypełniania krajowych i unijnych regulacji w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych i ochrony wód przed zanieczyszczeniami – mówi, cytowana w komunikacie, Iwona Lukowicz-Fojt, wiceprezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

Przeczytaj także: Jakie są plany Katowickich Wodociągów?