Do realizacji tego zadania wybrano bezwykopową metodę przewiertu sterowanego. Jak mówi Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Wodociągów Jaworzno, związane było to m.in. z urbanistycznymi uwarunkowaniami ul. Ciężkowickiej, bo prace toczą się w terenie zielonym, pod nawierzchnią asfaltową, chodnikami i wjazdami z kostki betonowej.

Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Ciężkowickiej ma zakończyć się w listopadzie br. Koszt realizacji tej inwestycji to niemal 2 mln zł.


Dodajmy, że kilka dni temu zakończono trwającą 20 miesięcy budowę 9 km kanalizacji dla 1200 mieszkańców osiedla Jeleń Łęg w Jaworznie. W ramach tego zadania 1,4 km kanalizacji powstało także dzięki zastosowaniu metody przewiertu sterowanego.

W okresie ostatnich siedmiu lat, dzięki sprawnej strategii oraz unijnemu wsparciu, w mieście zrealizowano projekty kanalizacyjne o wartości ponad 300 mln zł. Wybudowaliśmy ponad 100 km kanalizacji dla 15 tys. mieszkańców. A teraz z kanalizacji będą mogli skorzystać mieszkańcy osiedla Jeleń Łęg. Oprócz kanalizacji zmodernizowaliśmy również oczyszczalnie i od podstaw stworzyliśmy nowe ujęcie wody pitnej Piaskownia. (...) Mamy kolejne plany, cele, osiedla i ulice do skanalizowania – mówi prezes Wodociągów Jaworzno Józef Natonek.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie odpowiada m.in. za około 300 km sieci kanalizacyjnej oraz ponad 330 km sieci wodociągowej.

Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. w dniach 20–22 czerwca br. w Tomaszowicach k. Krakowa zorganizuje XVI Konferencję, Wystawę i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”. To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystko o konferencji przeczytasz TUTAJ.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej konferencji „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”: Czym żyje branża bezwykopowa?