W swoim wystąpieniu Witold Sumisławski poruszy m.in. zagadnienie suszy hydrologicznej i zmian klimatu, jakich doświadczamy. Jego zdaniem Plany Zarządzania Ryzykiem Powodziowym powinny uwzględnić oddzywaływanie spływu powierzchniowego z terenów o niskiej retencji gruntowej, na bezpieczeństwo powodziowe kraju. Konieczne jest całościowe podejście do problemu, bo tylko kompleksowe spojrzenie na to zagadnienie pozwoli uruchomić środki, które dotychczas przeznaczone były na działania przeciwpowodziowe bądź zwalczanie skutków suszy.

Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. U stóp Tatr uczestnicy będą mogli wysłuchać wielu wystąpień i wziąć udział w dyskusjach na temat m.in. finansowania inwestycji związanych z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi, systemów poboru opłat za deszczówkę, zielono-niebieskiej infrastruktury czy też retencji i mikroretencji.

W tym roku konferencja odbędzie się w nowej formule. Jako wstęp zaplanowano warsztaty dotyczące prawno-ekonomicznych aspektów tworzenia kompleksowych systemów pobierania opłat za gospodarowanie wód opadowych i roztopowych. Poprowadzą je dr Jędrzej Bujny z Kancelarii SMM Legal oraz Grzegorz Gałabuda z SID Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o.

Nowością będzie także rozdanie nagród TYTAN – uznanych wyróżnień, przyznawanych przez Organizatora Konferencji, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. Na specjalnej, uroczystej gali statuetki powędrują do twórców produktu roku oraz wykonawców projektu roku.

Więcej informacji nt. konferencji GWOR znajdziesz na stronie www wydarzenia.