Podczas swojego wystąpienia prelegentka porówna wartości natężeń opadów z wielolecia 1986–2015 ujęte w narzędziu PANDa i modelach Blaszczyka oraz Bogdanowicz-Stachy. Omówiony zostanie także warsztat dwóch rodzin modeli PANDa – fizykalnych i probabilistycznych.

Polski Atlas Natężeń Deszczów PANDa to projekt RetencjaPL prowadzony we współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki. Został on dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020. Modele opadowe PANDa są wykorzystywane w wielu miastach, m.in. w Poznaniu, Łodzi i Częstochowie.

III Konferencja GWOR odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie. W stolicy polskich Tatr spotkają się zarówno przedstawiciele branży wodno-kanalizacyjnej, jak i jednostek zarządzających systemami odwodnienia i zajmujących się gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi w miastach, a także naukowcy i eksperci z innych branż, m.in. prawnicy.

Oprócz standardowych obrad konferencyjnych w ramach nowej formuły wydarzenia odbędą się warsztaty dotyczące prawnych i ekonomicznych aspektów tworzenia systemów poboru opłat za gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi. Ponadto, podczas uroczystej gali, rozdane zostaną branżowe TYTANY (kategorie: Produkt roku i Projekt roku) – uznane nagrody, które Organizator konferencji – Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. – wręcza w kilku obszarach budownictwa już od kilkunastu lat.

Więcej informacji nt. konferencji GWOR, a także program wydarzenia, znajdziesz tutaj.