Monitoring pełni coraz ważniejszą rolę w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników budowanego lub już oddanego do użytku obiektu. W jakich sytuacjach warto go zainstalować? Jak wybrać odpowiednią technologię do sytuacji zastanej na placu budowy? Jaką rolę monitoring pełni w przypadku prac geotechnicznych?
Odpowiedzi na te pytania udzieli dr inż. Aleksandra Borecka z Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, która będzie Gościem VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”. Wydarzenie to odbędzie się w Krakowie już za tydzień, w dniach 4–6 grudnia br.
Podczas swojego wystąpienia prelegentka zaprezentuje podział geomonitoringu i wskaże, w jaki sposób wykorzystywać oprzyrządowanie geotechniczne, geodezyjne oraz geofizyczne jako instrumentarium w ramach monitoringu. Wszystko to na przykładzie konkretnych sytuacji geotechnicznych, w których instalacja monitoringu była szczególnie istotna.
Tegoroczną edycję Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” poprzedzą warsztaty (odbędą się 4 grudnia br.), których tematem będzie stosowanie geosyntetyków w nowoczesnym budownictwie infrastrukturalnym. Kolejne dwa dni poświęcone będą na obrady konferencyjne. W trakcie Konferencji odbędzie się również uroczysty bankiet, podczas którego wręczone zostaną TYTANY – branżowe nagrody, które Organizator wydarzenia (Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.) przyznaje od 16 lat w różnych dziedzinach inżynierii. Tym razem statuetki powędrują do autorów Produktu oraz wykonawców Projektu w obszarze geoinżynierii.
Więcej informacji na temat „Geoinżynierii w Budownictwie” 2018 znajdują się na stronie www wydarzenia. Zapraszamy do udziału!
Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.