Technologie bezwykopowe są coraz częściej wykorzystywane do przekroczeń przeszkód terenowych rurociągami oraz budowy podziemnych przewodów np. dla sieci energetycznych. Rynek wciąż szuka nowych rozwiązań w tym zakresie. Wśród najnowszych propozycji są m.in. technologia Direct Pipe dla małych średnic oraz E-Power Pipe – technologia bezwykopowego układania sieci wysokiego napięcia, opracowana przez firmę Herrenknecht AG.
Firma Herrenknecht AG ma siedzibę w Niemczech, w miejscowości Schwanau. Na całym świecie rozpoznawalna jest jako lider na rynku zmechanizowanych systemów tunelowych i mikrotunelowych oraz dostawca zaawansowanych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie układania rurociągów podziemnych i urządzeń do drążenia głębokich szybów pionowych.
Jej przedstawiciele – Dymitr Petrow-Ganew, oraz Wojciech Zatyka – będą gośćmi XVII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, która odbędzie się już za tydzień, w dniach 11–14 czerwca br., w Tomaszowicach k. Krakowa. Obaj wystąpią również podczas obrad konferencyjnych.
Dymitr Petrow-Ganew, dyrektor handlowy odpowiedzialny za rynki Europy Wschodniej i Centralnej, opowie o technologii Direct Pipe dla małych średnic, opracowanej dla przekroczeń przeszkód terenowych rurociągami o średnicy od DN500 do DN800 na odległość do 1000 m. Podczas swojego wystąpienia zwróci uwagę na dotychczasowe ograniczenia w zastosowaniu małych średnic w tradycyjnej technologii Direct Pipe, a także wyniki testów pompy strumieniowej i kompaktowego agregatu hydraulicznego, które zwiększyły możliwości tej technologii. Ponadto prelegent porówna w swojej prezentacji technologie Direct Pipe, HDD oraz mikrotunelowanie wraz ze wskazaniem ich zalet oraz ograniczeń, szczególnie w układaniu rurociągów gazowych.
Z kolei Wojciech Zatyka, przedstawiciel handlowy Herrenknecht AG na rynkach w Polsce i innych krajach Europy Środkowej, wyjaśni zagadnienia związane z technologią E-Power Pipe, opracowaną na potrzeby budowy podziemnych, liniowych rurociągów z tworzyw sztucznych dla instalacji sieci przesyłowych wysokiego napięcia. Wskaże, dlaczego jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli i zarządców sieci energetycznych, którzy zmagają się np. z protestami społecznymi związanymi z budową napowietrznych linii.
Poza wykładami, w ramach tegorocznej Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” zaplanowano również warsztaty ABC, panele dyskusyjne, pokazy technologii, konsultacje techniczne, a także wycieczkę do Krakowa, biesiadę oraz wiele konkursów i innych atrakcji. Odbędzie się także rozdanie TYTANÓW 2019 w branży bezwykopowej. To nagrody branżowe, które Organizator Konferencji – Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. – wręcza już od blisko 17 lat.
Wszystkie informacje na temat Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” znajdziesz na stronie www wydarzenia.
Przeczytaj także relację z XVI Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.