Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) w Koninie szuka firmy, która zajmie się modernizacją kolektora sanitarnego w dwóch ulicach. Do realizacji części zadania wykorzystana ma być bezwykopowa metoda CIPP (ang. Cured In Place Pipe).
Fot. Davido/Adobe Stock
Całe zamówienie dotyczy kolektora sanitarnego oraz komór w ulicach Przemysłowej i Hutniczej w Koninie. Metoda CIPP ma być użyta w ramach renowacji liczących w sumie około 276 m fragmentów DN500 w ul. Hutniczej. Jak napisano w przetargowej dokumentacji, zakłada się, że renowacja kanału będzie wykonywana wykładziną z rękawa z włókien szklanych nasączonych żywicami poliestrowymi utwardzanego termicznie z wykorzystaniem inicjatorów UV.
Teren, na którym zlokalizowane są odcinki, pełni funkcje przemysłowo-składowe. Dodano m.in., że materiał wprowadzony do modernizowanego kanału musi spełniać wszystkie wymagania wynikające z planowanych obciążeń. Ponadto dobrana grubość rękawa powinna zapewnić przenoszenie obciążeń gruntu i obciążeń hydrostatycznych. (…) Wymagane jest zapewnienie po renowacji gładkiej powierzchni wewnętrznej kanału. Kanał po renowacji nie może posiadać nierówności powierzchni wynikających z wad technicznych lub wad materiału.
W ramach tego odcinka będzie także należało zlikwidować stare i zamontować sześć nowych studni kanalizacyjnych (pięć DN1000 oraz jedną DN1200). Całe zamówienie obejmuje również m.in. tradycyjną odbudowę 63 m kanału sanitarnego DN500, DN300 oraz DN200. Ponadto demontaż i montaż 18 nowych studni na istniejącym kolektorze DN500 w ul. Przemysłowej.
Wszystkie prace będą prowadzone w północnej części Konina. Obecnie czynny jest kolektor sanitarny wzdłuż ul. Przemysłowej, który odbiera ścieki z dzielnic: Maliniec, Gosławice, Pątnów, Gaj oraz Łężyn. Kanał wzdłuż ul. Hutniczej wyłączony jest z eksploatacji. Zainteresowane firmy oferty mogą składać najpóźniej do 28 sierpnia br. (godz. 10). Propozycje będą oceniane na podstawie dwóch kryteriów: ceny (60%) oraz długości okresu gwarancji i rękojmi (40%).
W Koninie system zbiorowego odprowadzania ścieków przedzielony jest rzeką Wartą na dwie zlewnie: lewo- oraz prawobrzeżną. Obydwie pracują w układzie grawitacyjno-pompowym, doprowadzając ścieki do oczyszczalni Lewy Brzeg, Prawy Brzeg i Janów. Stopień skanalizowania miasta wynosi 95,6%.
Przeczytaj także: Jest wykonawca renowacji 9 km kanałów w Skoczowie
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.