IV Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi zorganizowana zostanie w formule 4 w 1, co oznacza, że w programie znajdą się prelekcje ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawa. 

Pierwszy dzień konferencji został zarezerwowany na warsztaty pn. Obowiązki gmin i przedsiębiorstw komunalnych w zakresie ponoszenia opłat za usługi wodne. Opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych. Weryfikacja pozwoleń wodnoprawnych – poprowadzą je dr Jędrzej Bujny, Kancelaria SMM Legal oraz Grzegorz Gałabuda, SID Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o.

Z kolei 5 września, już po oficjalnym rozpoczęciu obrad, eksperci pochylą się w swoich prezentacjach nad zmianami w prawie wodnym i prawie o zamówieniach publicznych oraz aktualnych możliwościach finansowania inwestycji. Tuż po sesji rozpocznie się specjalny panel dyskusyjny, pn. Aktualne aspekty prawne i finansowe w gospodarowaniu wodami opadowymi i roztopowymi.

Kolejna sesja będzie sesją techniczną: w jej trakcie pojawią się wystąpienia dotyczące budowy zbiorników retencyjnych, kampanii „Stop suszy”, modelowania deszczy nawalnych, efektywności indywidualnych systemów zagospodarowania wód opadowych oraz optymalizacji zarządzania opłatami za wody opadowe. Słuchacze zapoznają się też z kwestią gospodarowania wodą opadową we współczesnej architekturze krajobrazu.

W ramach trzeciej i ostatniej sesji uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z Polskim Atlasem Natężeń Deszczów (PANDa), gospodarowaniem wodą opadową w standardach ochrony i kształtowania zieleni, a także zieloną infrastrukturą – prezentowaną na przykładzie Krakowa. 

Na ostatni dzień zaplanowano sesję marketingowo-PR-ową. Prelegent specjalny, Paweł Tkaczyk, przedstawi temat komunikacji zarządców sieci z mieszkańcami i odbiorcami usług; ponadto mowa będzie o edukacji w nowoczesnej gospodarce wodami opadowymi i o kwestii zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi. 

Naszym celem jest stworzenie platformy wymiany wiedzy praktycznej i teoretycznej, dlatego do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów, zarządców sieci, przedstawicieli jednostek rządowych i samorządowych oraz specjalistów reprezentujących firmy dostarczające rozwiązania w zakresie deszczówki – podkreśla Paweł Kośmider, Przewodniczący Konferencji, zapraszając na wydarzenie.

Wiele wrażeń dostarczą też dodatkowe atrakcje – m.in. uroczysta gala i rozdanie nagród TYTAN, przyznawanych przez nasze Wydawnictwo od 2003 r. w różnych obszarach budownictwa. Nagrodzony zostanie najlepszy produkt i najlepszy projekt w obszarze wód opadowych i roztopowych.

Zapraszamy na stronę www Konferencji, gdzie znajduje się PROGRAM [link].

Przeczytaj także: III Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi w Zakopanem [relacja]