CIPP polega na wprowadzeniu do kanału specjalnie przygotowanej wykładziny, która po utwardzeniu (już w przewodzie) staje się nową rurą. Zaletą tego rozwiązania jest jego szybkość, brak zbędnych utrudnień związanych z naprawą i trwałość na dziesięciolecia.

MC-Bauchemie sp. z o.o. od lat dostarcza dla branży wod-kan sprawdzone i trwałe rozwiązania stosowane podczas rehabilitacji obiektów infrastruktury podziemnej. W przypadku przewodów ciśnieniowych proponuje system oparty na technologii CIPP o nazwie Konudur PW-LINER – jest to specjalny rękaw do odnawiania rur ciśnieniowych w sieciach wody pitnej oraz sieci kanalizacyjnej. Rękaw ten jest rękawem termoutwardzalnym, wprowadzanym do przewodu metodą inwersji, po uprzednim przygotowaniu przewodu. Końce rękawa są zabezpieczane poprzez zamontowanie szczelnych manszet. Po zakończeniu prac renowacyjnych oraz odpowiednim płukaniu przewód nadaje się znów do włączenia do eksploatacji. 

Kolejna, już 4. edycja konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. odbędzie się w dniach 8–10 stycznia 2020 r., w stolicy Wielkopolski. W Poznaniu omówione zostaną aspekty prawne renowacji CIPP oraz najciekawsze projekty z Polski i ze świata. Rozmowy dotyczyć też będą nowości w sprzęcie i technologii oraz wytycznych dot. odbiorów prac renowacyjnych. Poruszone również zostaną najczęściej popełniane błędy wykonawcze i projektowe.

Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: CIPP „bije” kolejne rekordy. III Konferencja CIPP Technology Days