W ramach inwestycji liniowych grodzice wykorzystuje się np. do stabilizacji skarp, torowisk czy przyczółków obiektów mostowych. W przypadku budownictwa morskiego – np. do budowy ścian nośnych konstrukcji nabrzeży, a budownictwa śródlądowego – korzysta się z nich przy wznoszeniu konstrukcji oporowych, podczas budowy i modernizacji śluz, jazów, przepławek czy regulacji kanałów. Grodzice to jedno ze stalowych rozwiązań stosowanych w szeroko pojętym budownictwie.
Grodzice wykorzystywane są tam, gdzie poza zabezpieczeniem uskoku terenu, trzeba zabezpieczyć wykop przed napływem wody gruntowej lub kiedy w bezpośrednim sąsiedztwie wykopu znajdują się obiekty wrażliwe na osiadania. W Krakowie, w trakcie IX Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”, o realizacji złożonych projektów inżynieryjnych przy wykorzystaniu innowacyjnych zamków do grodzic stalowych typu S20 i C22-9 opowie Hannes Seiler z niemieckiej firmy STABAU GmbH & Co. KG founded on steel. Z kolei zagadnienia związane z realizacją inwestycji z zakresu infrastruktury komunikacyjnej i budownictwa kubaturowego przy pomocy rozwiązań stalowych wyjaśni Michał Januszewski, dyrektor działu grodzic w ArcelorMittal.
Konferencja „Geoinżynieria w Budownictwie” zorganizowana zostanie w dniach 3–5 grudnia 2019 r. w Krakowie. W ramach pierwszego dnia wydarzenia odbędą się warsztaty, a kolejne dwa dni poświęcone zostaną na wystąpienia ekspertów i, co jest nowością, fora dyskusyjne. 4 grudnia w trakcie uroczystej gali odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek TYTAN 2019. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach w obszarze geoinżynierii: projekt/realizacja oraz produkt/technologia.
Wszystkie informacje na temat Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” znajdują się na stronie www wydarzenia.
Przeczytaj także: Geotechnika w budownictwie i infrastrukturze komunikacyjnej
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.