• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Specjalistyczny sprzęt do robót geotechnicznych

Opublikowano: 11-02-2020 Źródło: Dieseko Polska sp. z o.o.

Realizacja projektów budowlanych bardzo często wymaga zaawansowanych rozwiązań, a, co za tym idzie, połączenia szerokiej wiedzy, doświadczenia i zmobilizowania najwyższej jakości specjalistycznego sprzętu. Coraz większa wiedza projektantów i budowniczych oraz konieczność pracy w trudnych warunkach geotechnicznych wymaga od osób odpowiedzialnych za daną inwestycję podejmowania decyzji co do wdrażania najlepszych technologii. Równie ważne jest wykorzystywanie sprawdzonego i wydajnego sprzętu, by zapewnić stabilność powstającej konstrukcji.


Wibromłot EMV ICE 8RFB zamontowany na koparce gąsienicowej. Umocnienie brzegów rzeki w m. Schagen, Holandia. Fot. Dieseko Group Wibromłot EMV ICE 8RFB zamontowany na koparce gąsienicowej. Umocnienie brzegów rzeki w m. Schagen, Holandia. Fot. Dieseko Group

Sprzęt do głębokiego fundamentowania i innych działań geotechnicznych

W Polsce realizowanych jest coraz więcej projektów obejmujących głębokie fundamentowanie czy prace hydrotechniczne (roboty kafarowe, czerpalno-pogłębiarskie). Jednym z producentów funkcjonujących na tym rynku jest Dieseko Group z siedzibą w Holandii. Zarząd, po wieloletniej współpracy z dealerem, zdecydował o zmianie kierunku działania i postanowił w 2018 r. o otwarciu oddziału w naszym kraju, gdzie sprzęt marek ICE, PVE znany jest od wielu lat. Decyzja ta była podyktowana tym, że rynek polski, z uwagi na długą relację z dotychczasowymi klientami, wymaga, by byli oni obsługiwani przez zespół, który będzie bezpośrednio związany z Grupą. Dodatkowym atutem było doświadczenie i wiedza pracowników, którzy wywodzą się z rynku geotechnicznego wykonawców.

Wibromłot PVE 40VM – Dworzec Drzewny w Gdańsku ściana kombinowana. Fot. Dieseko Polska sp. z o.o. Wibromłot PVE 40VM – Dworzec Drzewny w Gdańsku ściana kombinowana. Fot. Dieseko Polska sp. z o.o.

Po dłuższej przerwie w Polsce ponownie wystartowały duże projekty hydrotechniczne, do realizacji których nieodzowny jest sprzęt w postaci wibromłotów. Wśród takich zadań można wymienić m.in. Dworzec Drzewny, Terminal Promowy w Gdyni i Świnoujściu, Nabrzeże Oliwskie, Nabrzeże Marynarki Wojennej w Gdyni, OPP w Gdańsku, fabrykę polipropylenu w Policach, odcinki gazociągów na południu Polski, Mierzeję Wiślaną. Specjalistycznego sprzętu najwyższej klasy wymaga także infrastruktura drogowa i kolejowa. Inne obszary jego zastosowania dotyczą m.in. zabezpieczania istniejących obiektów, głębokiego fundamentowania w centrach miast czy robót liniowych związanych z siecią nowo budowanych gazociągów. Rynek czeka również na projekty długoterminowe, takie jak pogłębianie rzek, torów wodnych czy kanałów. Przykładem inwestycji, w ramach których pracy dla firm działających w branży geotechnicznej będzie dużo, jest np. przekop Mierzei Wiślanej czy modernizacja Kanału Piastowskiego. We wszystkich tych przedsięwzięciach zastosowanie znajduje sprzęt oferowany przez Dieseko Group. Jego sprawność i wydajność została już wielokrotnie potwierdzona w licznych projektach zarówno krajowych, jak i zagranicznych na całym świecie.

Nie tylko wibromłoty i palownice wielozadaniowe

Pozycję światowego lidera Dieseko Group zyskało głównie dzięki powszechnie znanym wibromłotom hydraulicznym do pogrążania grodzic, kształtowników i pali rurowych. Znane są one polskim wykonawcom od lat 90. ubiegłego wieku. W oparciu o ścisłą współpracę z użytkownikami sprzętu firma zdobyła ugruntowaną pozycję w Polsce.

Wibromłot PVE SG2308 z bocznym chwytem. Fot. Dieseko Polska sp. z o.o. Wibromłot PVE SG2308 z bocznym chwytem. Fot. Dieseko Polska sp. z o.o.

W tym roku wprowadzamy na rynek wibromłot z bocznym chwytem PVE SG2308, który znajduje zastosowanie w pracach związanych z pogrążaniem grodzic stalowych koparkami hydraulicznymi. Ma to być wyznacznik solidności i niezawodności w tym sektorze produktów – podkreśla Jos Hardeman, dyrektor sprzedaży na Europę Centralną. I przypomina, że w przypadku większych urządzeń firma wprowadziła w 2019 r. na rynek największy na świecie wibromłot ze zmiennym momentem odśrodkowym PVE 90VM. Jest on już z powodzeniem stosowany w Holandii i Belgii w ramach projektów hydrotechnicznych, gdzie prace kafarowe prowadzone są w niewielkiej odległości od istniejących obiektów.

Największy na świecie wibromłot PVE 90 ze zmiennym momentem odśrodkowym. Fot. Dieseko Group Największy na świecie wibromłot PVE 90 ze zmiennym momentem odśrodkowym. Fot. Dieseko Group

Wśród szerokiego asortymentu Dieseko Group znajdują się również palownice wielozadaniowe dla różnych technik palowych, pompy hydrauliczne do robót czerpalnych, podwozia amfibijne do prac na płytkich akwenach lub w strefie brzegowej morza.

Fot. Dieseko Group Fot. Dieseko Group

30 lat na polskim rynku i obiecujące perspektywy

Dieseko Group na polskim rynku działa już od 30 lat, od czasów transformacji ustrojowej (wcześniej jako producent ICE i PVE). Wówczas w parkach maszynowych takich firm jak Hydrobudowa Gdańsk czy Energopol Szczecin pojawiły się pierwsze wibromłoty hydrauliczne niskiej częstotliwości. Aktualnie klienci używają tego sprzętu w ilości ponad 130 jednostek.

Otwarcie oddziału w Polsce nie było przypadkowe – popiera je wieloletnie doświadczenie w obserwacji i obsłudze tutejszego rynku. Szczegółowe analizy, w ślad za którymi zapadła decyzja o szerszym zaangażowaniu się we współpracę z polskimi firmami, popierają także dobre perspektywy w zakresie realizacji szeroko pojętych projektów geotechnicznych. Takie realia pozwalają na kolejne kroki do przodu i wprowadzanie nowego asortymentu. Już niedługo wykonawcy będą mieć do dyspozycji palownice wielozadaniowe marki Woltman, powszechnie używane w krajach Beneluksu, niezwykle wydajne i niezawodne. Następnym produktem będą pompy do robót czerpalnych montowane na koparkach gąsienicowych oraz podwozia amfibijne na te koparki. Ten osprzęt diametralnie zmienia funkcjonalność klasycznych koparek, tworząc z nich mobilne pogłębiarki znajdujące zastosowanie na wodach osłoniętych lub akwenach zamkniętych, gdzie nie ma możliwości dopłynięcia sprzętem pływającym – wyjaśnia Jos Hardeman.

 Największy wibromłot PVE500 (waga 47 000kg) dostępny w wynajmie z floty firmy Dieseko Polska sp. z o.o. Największy wibromłot PVE500 (waga 47 000kg) dostępny w wynajmie z floty firmy Dieseko Polska sp. z o.o.

Firmy wykonawcze w Polsce mogą również korzystać z usług polegających na wynajmie dźwigów gąsienicowych do prac kafarowych i hydrotechnicznych w zakresie od 60 do 600 ton. Wśród oferowanych urządzeń znajdują się również te do głębokiego fundamentowania i robót pogłębiarskich. W sumie flota przeznaczona do wynajmu obejmuje łącznie 260 jednostek (160 wibromłotów oraz około 100 dźwigów). Klienci mogą również liczyć na serwis i naprawę wszelkich maszyn użytkowanych na terenie Polski, a wsparcie techniczne oferowane jest siedem dni w tygodniu.

 

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia