Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza osoby z branży geologicznej i budowlanej do podjęcia studiów podyplomowych w zakresie metod integracji wyników badań podłoża budowlanego. Studia mają charakter interdyscyplinarny i obejmują następujące dziedziny: geoinformacja, geodezja i teledetekcja, geofizyka, geologia inżynierska oraz geomonitoring.
Badania georadarowe obiektów ziemnych
Program nowych studiów podyplomowych na AGH, w zakresie Geoinformacja w rozpoznaniu podłoża budowlanego, jest odpowiedzią na „Wytyczne badań podłoża budowlanego w drogownictwie”, które zostały wdrożone do stosowania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W programie studiów szczególna uwaga jest zwrócona na geoprzestrzenną integrację danych o podłożu, która ma fundamentalne znaczenie na wszystkich etapach procesu budowlanego, zapewniając spójność informacji pochodzących z różnych branż.
Drony jako narzędzia do pozyskiwania informacji o powierzchni terenu
Zajęcia poprowadzą pracownicy Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska oraz Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Wiedzą podzielą się też przedstawiciele jednostek administracji państwowej oraz przedsiębiorstw.
Cyfrowa prezentacja wyników badań podłoża
Do kształcenia na tym kierunku uczelnia zachęca szczególnie osoby z branży geologicznej i budowlanej, pracowników administracji publicznej i firm prywatnych związanych zawodowo z proponowaną tematyką, a także tych, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę o metodach rozpoznania podłoża budowlanego oraz sporządzania cyfrowej dokumentacji badań.
Integracja danych przestrzennych pozyskiwanych różnymi metodami
Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.