Coraz częściej występujące nawałnice, zagrożenia powodziami, niedobory wody w Polsce i długotrwałe susze wręcz wymuszają budowę zbiorników retencyjnych. Są one wykonywane metodami zarówno bezwykopowymi jak i tradycyjnymi. Przykłady realizacji takich projektów unaoczniają wyzwania dla inwestorów i wykonawców.
Robert Walczak, Duko Inżynieria sp. z o.o. Fot. Quality Studio dla inzynieria.com
Podczas Konferencji GWOR 2020 Robert Walczak z firmy Duko Inżynieria sp. z o.o., Sponsora Złotego wydarzenia, przedstawi referat „Budowa wielkośrednicowych zbiorników retencyjnych z wykorzystaniem technologii bezwykopowych na przykładzie realizacji w Jarocinie”. Opisywana inwestycja obejmuje m.in. budowę zbiorników retencyjnych wielkośrednicowych o średnicy 2,8 m z rur GRP, które będą wykonane metodą wykopową oraz metodą mikrotunelowania. Dzięki tej inwestycji miasto zyska nowy system kanalizacji w obrębie starego rynku oraz uchroni zabytkowe budowle przed powodziami.
Tegoroczna, V Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi zorganizowana zostanie w dniach 27–28 października 2020 r. w formule online i będzie transmitowana ze studia w Krakowie. Prelegenci poruszą m.in. aspekty prawne finansowe związane w wodami opadowymi, kwestię finansowania inwestycji w sektorze wód opadowych i roztopowych, a także zaprezentują nowoczesne technologie stosowanych w systemach odprowadzania tych wód.
W tym roku wydarzenie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy do uczestnictwa online poprzez platformę akademia.inzynieria.com.
Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Konferencja GWOR 2020.
Przeczytaj także: Gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi: zapraszamy do dyskusji
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.