W historii naszego kraju jednymi z najgroźniejszych katastrof były powodzie. Takie, jak choćby ta z 1997 r., kiedy to zginęło 55 osób, a uszkodzone zostały dziesiątki tysięcy domów, dróg czy mostów. Obecnie w Polsce prowadzony jest wielki program modernizacji i budowy zabezpieczeń przeciwpowodziowych. W najbliższych latach na inwestycje wydamy miliardy złotych. Pieniędzy nie powinniśmy żałować, bo trzeba pamiętać, że tam, gdzie nowoczesnej infrastruktury zabraknie, a pojawi się wielka woda, wartość szkód może być zdecydowanie wyższa.
Robert Sołtysik, Soley sp. z o.o
W ramach inwestycji związanych z modernizacją czy budową zabezpieczeń przeciwpowodziowych do jednych z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań należą przesłony przeciwfiltracyjne w technologii wgłębnego mieszania gruntu. Od wielu lat dominującymi sposobami wgłębnego mieszania gruntu do realizacji przesłon były: Deep Soil Mixing (z jednym, z dwoma lub trzema mieszadłami) i, rzadziej, Cutter Soil Mixing. W pierwszej dekadzie XXI w. w Europie, a potem w Polsce, zaczęto stosować kolejną technikę – Continuos Deep Mixing Metod (używa się koparek łańcuchowych, tzw. trenczerów).
Metoda CDMM zdobyła szerokie uznanie wśród projektantów, inwestorów i wykonawców. Charakteryzuje się m.in. wysoką wydajnością i znacznie wyższą jakością przesłony. Jak ewoluowała, jakie z biegiem lat wprowadzano nowinki? O tym wszystkim, w trakcie Konferencji Ochrona Przeciwpowodziowa 2021 (OP 2021), opowie Robert Sołtysik z firmy Soley sp. z o.o. Ekspert zaprezentuje też nowości sprzętowe, a także wyjaśni zagadnienia związane z budową sztucznej wyspy na Jeziorze Goczałkowickim.
Konferencja Ochrona Przeciwpowodziowa 2021 odbędzie się online 26 maja br., za pośrednictwem Akademii Inżynieria. Wystąpią także inni eksperci, którzy będą mówić m.in. o krajowych programach ochrony przeciwpowodziowej, do tego np. poruszą wątki związane z finansowaniem tego typu inwestycji. Po każdym panelu odbędzie się dyskusja z udziałem prelegentów i innych ekspertów. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się TUTAJ, a rejestracja dostępna jest na stronie internetowej akademia.inzynieria.com.
Przeczytaj relację z Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi 2020
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.