W jaki sposób systemy elektroniczne mogą prognozować mające wystąpić podtopienia? Jak skutecznie ostrzegać służby i mieszkańców przed zagrożeniem? O tym opowie podczas VI Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi Michał Żmijewski z firmy DHI Polska, Złotego Sponsora Konferencji.
Fot. Adobe Stock
W oparciu o model sieci kanalizacyjnej został zbudowany autonomiczny system do prognozowania zachowania sieci kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej. System przewiduje zachowanie sieci z wyprzedzeniem, ostrzegając przed możliwością wystąpienia podtopień.
Aplikacja jest zintegrowana z aktualną prognozą meteorologiczną, co dzięki analizom pozwala przewidzieć wpływ prognozowanego opadu na zachowanie sieci kanalizacyjnej. Po obliczeniu spływu po zlewni, system uwzględnia dodatkowy ładunek obciążający sieć kanalizacyjną w odpowiednich miejscach i czasie. Wykonywane cyklicznie symulacje na sieci kanalizacyjnej wizualizują pracę z uwzględnieniem dodatkowego obciążenia.
Użytkownik bądź użytkownicy informowani są stosownym kanałem informacyjnym (e-mail, SMS) o możliwości wystąpienia zjawisk podtopienia. Informacja obrazuje zagrożenia w przestrzeni wraz ze wskazaniem dystrybucji w czasie. Operator systemu ma opcję dynamicznego wyświetlania wyników prognozy zjawiska w miejscach jego występowania.
O Konferencji
VI Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2021 r. w krakowskim hotelu Metropolo by Golden Tulip oraz online, na platformie Akademia Inżynieria.
Celem, jaki przyświeca nam w organizowaniu wydarzenia, jest kontynuowanie dyskusji w gronie ekspertów na temat problemów i wyzwań, jakie stoją przed nami w najbliższych latach w obszarze gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi. Zmiany klimatyczne, zmiany legislacyjne oraz coraz poważniejsze traktowanie tego zagadnienia przez podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie i rozbudowę infrastruktury do gromadzenia i przesyłu tego typu wód, powodują, że szeroka dyskusja w gronie eksperckim na ten temat jest nieodzowna.
Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się najbardziej aktualnym i najważniejszym dla branży tematom, obejmujących m.in. kwestie adaptacji do zmian klimatu, problem suszy czy ochronę i oszczędzanie zasobów wodnych. Nie zabraknie stałych bloków tematycznych, w ramach których poruszymy aspekty formalno-prawne, finansowe, techniczne czy komunikacyjne.
Oprócz tradycyjnych prelekcji oraz debat z udziałem ekspertów ważną częścią Konferencji GWOR jest rozdanie nagród branżowych TYTAN 2021. W obszarze wód opadowych i roztopowych statuetki wręczane są w dwóch kategoriach: Projekt roku oraz Produkt roku. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybiera jury, w skład którego wchodzą uznani eksperci – uczestnicy rynku i przedstawiciele ośrodków naukowych, badawczych oraz branżowych stowarzyszeń.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.