Dieseko Polska oferuje wykonawcom wynajem sprzętu do głębokiego fundamentowania i robót pogłębiarskich: szerokiej gamy wibromłoty hydrauliczne wolnowiszące oraz montowane i zasilane z koparek, a także pompy do robót czerpalnych.
Fot. Dieseko Group
Firmy coraz częściej sięgają po takie rozwiązanie z kilku względów: z jednej strony własne środki przeznaczają na realizację projektów, jednocześnie mając szybki dostęp do niezbędnych urządzeń z parku sprzętowego Dieseko, a z drugiej zaangażowanie mniejszych środków finansowych w usługę wynajmu.
Szeroka oferta
Wynajmujący to zarówno przedsiębiorstwa małe , średnie, jak i duże realizujące inwestycje prywatne i publiczne, jak np. rozbudowa terminalu LNG czy przekop Mierzei Wiślanej. W ofercie Dieseko Polska największą popularnością cieszą się zestawy wibromłotów hydraulicznych z agregatami zasilającymi. W Polsce najbardziej popularnym zestawem jest model 5-tonowy z siłą odśrodkową 110 ton PVE2319VM wraz z agregatem PVE500 lub ICE 20RF z agregatem ICE600. Wypożyczane są też wibromłoty w innych rozmiarach i parametrach ICE14RF, ICE 18RFts, ICE 28RF, oraz PVE12VM, PVE16VM aż do rozmiaru PVE 40VM, dodatkowo pompy do pogłębiania BELL 150, 200 i 250.
W perspektywie ostatnich trzech lat widać spore i rosnące zainteresowanie wynajmem. Tym bardziej, że nasza oferta w pełni pokrywa zapotrzebowanie, od najmniejszych do największych wibromłotów – mówi Jarosław Tarasiuk, dyrektor zarządzający w Dieseko Polska. Rynek wynajmu pomp do pogłębiania jest na razie mniejszy, jednak ze względu na coraz większą liczbę inwestycji hydrotechnicznych z robotami czerpalnymi, wynajem stanie się wsparciem dla klientów. Ważne jest też informowanie o tej ofercie, by klienci zyskali większą świadomość takich możliwości. A pompy można montować na ich sprzęcie, tzn. na dźwigach jako urządzenia wolnowiszące, czy koparkach jako urządzenia montowane na ramieniach, co ułatwia elastyczną współpracę – nie trzeba dostarczać zestawu sprzętu o dużych gabarytach.
Liczba wypożyczanych maszyn zależy od intensywności inwestycji, a te prowadzone są zwykle od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zimą, co naturalne z uwagi na warunki atmosferyczne, zapotrzebowanie maleje. W tym roku latem i jesienią poziom wynajmu był wysoki: ponad 10 jednostek pracujących równocześnie na różnych projektach, w tym cztery to największe wibromłoty klasy 32VM/40VM realizujące największe projekty w Polsce – komentuje Jarosław Tarasiuk.
Wynajem czy zakupy?
Wynajem wibromłotów czy pomp do robót czerpalnych sprawdza się w przypadkach krótkiego czasu użytkowania urządzenia oraz konieczności szybkiego wejścia na plac budowy. Jeśli jednak maszyny pracują często, należy rozważać zakup, pamiętając jednak, że zwykle wymaga on wsparcia finansowania zewnętrznego, jak kredyt, czy leasing. Choć coraz częściej duże firmy, preferują wynajęcie sprzętu specjalistycznego jako dodatkowych zespołów produkcyjnych, lub z uwagi na konieczność użycia większych jednostek w przypadku nieprzewidzianych trudniejszych warunków geotechnicznych. Rynek wynajmu rośnie również w niepewnych czasach, kiedy trudno planować działania w dłuższym okresie. Niepewność inwestycji powoduje, że przedsiębiorstwa wybierają wypożyczenie narzędzi pracy.
Największa flota na świecie
Spółka matka, Dieseko Group dysponuje flotą 160 urządzeń w Europie! To największy park maszynowy na świecie. Obok wibromłotów i pomp, to także m.in. agregaty hydrauliczne, młoty hydrauliczne, wiertnice, palownice czy zaciski hydrauliczne dla różnych aplikacji w robotach kafarowych. Decyzja o wynajmowaniu sprzętu zapadła w Dieseko Group jeszcze w 2008 r., na początku światowego kryzysu gospodarczego. By, przy znaczącym spadku liczby inwestycji, wyprodukowane maszyny nie stały bezczynnie, postanowiono je wypożyczać. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Szczególnie, że w niepewnych czasach problemem jest nie tylko kwestia planowania projektów, ale również duża zmienność kursów walut, które powodują, że sprzęt staje się znacząco droższy.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.