Za nami webinar „Keramzyt w geotechnice i inżynierii drogowej”. O zaletach tego rozwiązania opowiadali eksperci firmy Leca Polska sp. z o.o. Spotkanie odbyło się na platformie edukacyjnej Akademia Inżynieria.
Fot. Leca Polska
Radosław Włodarski (koordynator ds. sprzedaży inwestycyjnej w Leca Polska) m.in. pokazał, w jaki sposób należy przygotować podłoże gruntowe. Wyjaśnił, iż keramzyt to ceramiczne kruszywo wypalone w wysokiej temperaturze, wskutek czego glina, która jest substratem, pęcznieje i, po wcześniejszym uformowaniu różnej wielkości ziarna, tworzy gotowy spiek, produkt. Podkreślił, że materiał ten jest lekki.
Sławomir Dekert, kierownik rynku geotechnicznego, zaprezentował przykłady inwestycji, w ramach których wykorzystano rozwiązanie keramzytowe. Wskazał, że w zastosowaniu geotechnicznym istotne są dwa główne parametry tego materiału, czyli gęstość oraz kąt tarcia wewnętrznego.
Arkadiusz Jóźwik (kierownik produktu) wyjaśnił zagadnienia związane m.in. z wytycznymi do projektowania. Poza tym dokonał porównania kosztów zastosowania różnych metod przygotowania podłoża. Jeżeli podejdziemy do tego rzeczowo, uwzględnimy wszystkie elementy składowe procesu projektowania, wykonania i efektu finalnego, okazuje się, że sytuacja może wyglądać inaczej, niż wyszło z pierwotnego rozpoznania – powiedział.
Jak wygląda proces produkcji keramzytu? Gdzie został wykorzystany? Dlaczego warto go stosować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać oglądając nagranie z webinarium „Keramzyt w geotechnice i inżynierii drogowej”. Wideo dostępne jest, po zalogowaniu, na Akademia Inżynieria. Udział w webinarium był, a możliwość obejrzenia retransmisji jest BEZPŁATNA.
Patronat nad wydarzeniem sprawował portal inzynieria.com, a za realizację odpowiadało Quality Studio.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.