• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

W Płocku budują przepompownię ścieków

Opublikowano: 23-08-2022 Źródło: Wodociągi Płockie

Na osiedlu Borowiczki w Płocku trwa budowa pompowni ścieków Andoria. Umowę na tę inwestycję spółka Wodociągi Płockie podpisała w październiku 2021 r. Po zakończeniu prac projektowych rozpoczęły się roboty budowlane, które już zbliżają się do końca.


Budowa przepompowni ścieków w Płocku. Fot. Wodociągi Płockie Budowa przepompowni ścieków w Płocku. Fot. Wodociągi Płockie

Przebudowano układ istniejącej przepompowni zbierającej ścieki m.in. z osiedla Borowiczki. W pobliżu posadowiono zbiornik o głębokości około 6 m – we wrześniu zostanie w nim zainstalowany moduł jednej z największych tłoczni w Polsce o minimalnej wydajności 80 l/s. Będzie wykonany z użyciem najnowszych technologii.

Fot. Wodociągi Płockie Fot. Wodociągi Płockie

W budynku, w którym zostanie zamontowany agregat prądotwórczy do zasilania zastępczego w razie awarii elektryczności, trwają prace wykończeniowe. W obiekcie znajdą się także pomieszczenia na szafy sterujące i socjalne dla pracowników wykonujących okresowe czynności eksploatacyjne.

Przewidziano też jeszcze budowę ogrodzenia, utwardzenie placu dla pojazdów eksploatacyjnych oraz obsadzenie terenów zielonych.

Źródło: Wodociągi Płockie Źródło: Wodociągi Płockie

Powstająca tłocznia ścieków to alternatywa dla istniejącej przepompowni. Przyczyni się do optymalizacji procesu, zwiększenia bezpieczeństwa odbioru nieczystości z osiedla Borowiczki i obiektów, które powstaną w miarę rozwoju tego obszaru.

Wykonawca realizuje również prace polegające m. in. na budowie nowego ogrodzenia, utwardzeniu placu dla pojazdów eksploatacyjnych oraz obsadzeniu terenów zielonych.

Zadanie „Przebudowa przepompowni „Andoria” przy ul. Mazowieckiej/Chełmińskiej” realizuje spółka Jarmar. Wartość kontraktu wynosi około 3,21 mln zł netto, a dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przekroczyło 2 mln zł. Prace zaplanowano do końca października 2022 r.

Przeczytaj także: NIK: gminy wiejskie marnują miliardy litrów wody. Dlaczego tak się dzieje?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.