II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023 zbliża się wielkimi krokami - w dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie spotkają się uznani eksperci i badacze, aby dzielić się doświadczeniami i dyskutować o stanie bieżącym oraz przyszłości polskiej branży gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej.
Poznań. Fot. Adobe Stock
W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
System gospodarowania wodami opadowymi w Poznaniu – stan istniejący, cele i założenia
Jednym z prelegentów sesji technicznej „Modele oraz strategie zarządzania infrastrukturą wód opadowych i roztopowych” będzie Wojciech Ługowski, specjalista ds. eksploatacji systemów kanalizacji deszczowej Aquanet Retencja Sp. z o.o. w Poznaniu, który od lat zajmuje się odbiorami sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej, codzienną eksploatacją sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej oraz działaniami promocyjnymi związanymi z zielono-niebieską infrastrukturą.
Ogród deszczowy w Poznaniu. Fot. Aquanet Retencja
W swoim wystąpieniu przedstawi model organizacyjny gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi w Poznaniu. Opowie także o powołanej do tego zadania spółce Aquanet Retencja, która promuje rozwiązania retencyjne oparte na „współpracy z naturą”. Posiada ona w swojej strukturze organizacyjnej wyodrębniony osobny dział zajmujący się rozwojem zielono-niebieskiej infrastruktury. Prelegent przedstawi również stan infrastruktury przejętej na podstawie umów dzierżawy – inwentaryzację oraz kluczowe wnioski będące jej efektem. Zaprezentuje także cele strategiczne w ramach strategii zarządzania wodami opadowymi – eksploatację oraz wpływ poszczególnych komórek organizacji na całość funkcjonowania sytemu.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja w retencji zbiornikowej
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.