Oprócz inwestycji wielkoskalowych, modernizacji i zwiększenia mocy wytwórczych, koncern planuje projekty, które doprowadzą do obniżenia cen energii. Dodatkowo planuje wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i rozwój oferty dla konsumentów. Zamierza m.in. pozyskać 10 mln klientów programu VITAY po jego rozszerzeniu. Wprowadzi jednolity ekosystem do zakupu energii dla domu i transportu. Zwiększy ofertę paliwową, która do 2035 r. ma w 25% bazować na źródłach zeroemisyjnych.

Kluczowe zadania koncernu do 2035 r.:

  • produkcja 27 miliardów m3 gazu umożliwi pełne zaspokojenie potrzeb Polski. Tyle paliwa Grupa dostarczy na krajowy rynek dzięki zwiększeniu wydobycia w Norwegii, Polsce i Ameryce Północnej oraz kontraktom handlowym;
  • budowa 4,3 GW mocy w energetyce gazowej, co odpowiada zapotrzebowaniu 7,5 mln gospodarstw domowych;
  • 1,4 GW energii w wielkoskalowych magazynach energii, z których 300 tys. gospodarstw domowych mogłoby czerpać zasilanie przez całą dobę;
  • budowa czterech morskich farm wiatrowych;
  • i co najmniej dwóch małych elektrowni jądrowych;
  • zwiększenie mocy przerobowych w obszarze recyklingu z 35 tys. ton do 250 tys. ton. Wytworzone w oparciu o surowce odnawialne i o obiegu zamkniętym produkty będą miały w 2035 r. 10% udziału w sprzedaży wszystkich petrochemikaliów.

Koncern planuje także stabilny wzrost dywidendy. W 2025 r. zostanie podwyższony z 4,3 do 4,5 zł na akcję. W kolejnych latach ma wzrastać o 0,15 zł. Możliwe, że nawet więcej, do poziomu 25% przepływów z działalności operacyjnej w danym roku, pomniejszonych o koszty finansowania.

Przeczytaj także: Tauron ogłosił strategię na lata 2025-2035