• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych – zarządzanie ryzykiem w projektach offshore

Opublikowano: 20-04-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023. Jednym z prelegentów będzie Łukasz Sikorski, dyrektor odpowiedzialny za rynek europejski w Offshore Wind Consultants Limited - globalnej firmie doradczej skupiającej się na morskiej energetyce wiatrowej. Jego wystąpienie będzie poświęcone zarządzaniu ryzykiem jako kluczowym elemencie powodzenia projektu offshore.


Zarządzanie ryzykiem w budowie morskich farm wiatrowych. Fot. Adobe Stock Zarządzanie ryzykiem w budowie morskich farm wiatrowych. Fot. Adobe Stock

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023 to nowa inicjatywa Wydawnictwa Inżynieria, która ma stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi stronami procesu inwestycyjnego związanego z realizacją morskich farm wiatrowych. Dwudniowe wydarzenie będzie koncentrować się na inżynierskich niuansach realizacji zarówno budowy, jak i przyłączy elektrowni oraz możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów.

Scenariusze rozwoju polskiego rynku offshore wind

Łukasz Sikorski w swoim wystąpieniu zaprezentuje wybrane elementy dotyczące zarządzania ryzykiem (filozofia, metody, narzędzia), przykłady różnorodnych ryzyk z etapu budowy morskich farm wiatrowych, kluczowe lekcje z wcześniejszych projektów oraz wyjaśni, dlaczego podczas realizowania inwestycji szczęście sprzyja przygotowanym.

Wiedza z zakresu zarządzana ryzykiem i projektami

Łukasz Sikorski posiada blisko 17-letnie doświadczenie w różnych aspektach rozwoju, budowy i eksploatacji projektów wiatrowych. Doświadczenie zdobywał początkowo z ramienia inwestora i wykonawcy, a później przez wiele lat w branży konsultingowej, zajmując się m.in. świadczeniem różnorodnych usług związanych z rozwojem i realizacją projektów, a także transakcjami finansowania i przejęć projektów energetyki odnawialnej. Był zaangażowany w różnorodne projekty morskiej energetyki w naszym kraju oraz na rynkach zachodnich i azjatyckich.

Łukasz Sikorski. Fot. OWC Łukasz Sikorski. Fot. OWC

Obecnie jest dyrektorem odpowiedzialnym za rynek europejski w Offshore Wind Consultants, globalnej firmie doradczej skupiającej się na morskiej energetyce wiatrowej. Interesują go zagadnienia związane z obniżaniem kosztów morskiej energetyki wiatrowej, zarządzaniem ryzykiem i projektami podczas realizacji tych inwestycji, a także aspekty zrównoważonego rozwoju wiążące się z tą dziedziną energetyki.


Uzyskał tytuł magistra inżyniera na Politechnice Gdańskiej oraz ukończył studia Master of Business Administration na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie realizuje się także jako gościnny wykładowca pomorskich uczelni na szeregu studiów związanych z tematyką morskiej energetyki wiatrowej i zarządzania (m.in. w ramach kierunków energetyki morskiej na Politechnice Gdańskiej oraz zarządzania ryzykiem i programu MBA na Uniwersytecie Morskim w Gdyni). Jest współautorem i redaktorem pierwszej polskiej książki na temat morskiej energetyki wiatrowej.

Nowa tematyka – sprawdzona formuła

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych jest nowym projektem w portfolio Wydawnictwa Inżynieria, które w ciągu dwóch dekad zorganizowało ponad 50 branżowych konferencji i kongresów, wydaje portal inzynieria.com oraz tworzy inspirujące oraz cieszące się uznaniem projekty pomagające nawiązać dialog biznesu ze środowiskiem naukowym.

Na uczestników Konferencji BFW czeka nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej, organizatorzy przewidzieli w programie także kolację biesiadną, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów. 

Zapraszamy na stronę Konferencji.

Przeczytaj także: Morskie farmy wiatrowe zdominują infrastrukturę na morzach do 2050 r.

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia