Przy ul. Przyczółkowej, na południe od Miasteczka Wilanów powstaje stacja wysokiego napięcia. Będzie połączona trzykilometrową podziemną linią z magistralą energetyczną Natolin-Siekierki. - Stacja jest niezbędna. Bez niej nie mogłoby powstać np. osiedle domów jednorodzinnych w rejonie ul. Pałacowej - powiedział Gazecie Wyborczej Robert Lasota, wiceburmistrz dzielnicy.
Obiekt będzie kosztował 30 mln zł i zacznie dostarczać prąd do osiedli na początku roku.

Jak podaje Gazeta Wyborcza RWE Stoen Operator, który buduje stację w Wilanowie, zamierza zainwestować w tym roku w Warszawie 160 mln zł, m.in. w budowę linii energetycznej z Powiśla na Sielce, rozbudowę stacji rozdzielczej przy al. Krakowskiej oraz modernizację stacji wysokiego napięcia na Sielcach i Ochocie. W planach na kolejne lata są następne stacje wysokiego napięcia. Operator dostosowuje plany inwestycyjne do potrzeb miasta. W najbliższych latach najbardziej intensywnie będą się rozbudowywać obrzeża stolicy: Targówek, Białołęka, Wawer, Powsin

Jak informuje Gazeta Wyborcza jedną z najważniejszych inwestycji będzie stacja transformatorowa, która do końca 2010 r. powstanie wewnątrz Stadionu Narodowego. Będzie mieć moc 40 megawatów.