„Wiemy, w jaki sposób oszczędzać energię - zwłaszcza w domu, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, ile energii jesteśmy w stanie oszczędzić w swoim miejscu pracy. Zapalona lampka stand-by w monitorze, nie wyłączony na noc laptop czy zbędne oświetlenie to w skali roku znaczące marnotrawstwo” – powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w RWE Polska.

Dzień Oszczędzania Energii zachęca do podejmowania różnego rodzaju inicjatyw proekologicznych. W tym roku RWE wystartowało z aplikacją i konkursem skierowanym do pracowników firm z sektora MŚP.

Kalkulator energetyczny przygotowany przez RWE działa w następujący sposób: należy wybrać jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów biurowych, jak np. monitor, drukarka, laptop, czajnik czy rzutnik i wskazać ile urządzeń znajduje się w firmie. Aplikacja sama przeliczy jaką ilość energii elektrycznej można zaoszczędzić w ciągu roku efektywnie z nich korzystając, a wynik przedstawiony zostaje poprzez liczbę pączków, cukierków czy owoców, których wartość odpowiada ilości zmarnowanej energii.

Więcej informacji o nowej funkcjonalności jakim jest kalkulator oraz zasadach konkursu można znaleźć na stronie www.rwe.pl/oszczedzam.