Wystawcy zaprezentowali najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Eksponowali m.in.: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, systemy automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy, słupy linii nN, SN a nawet 110 kV, źródła światła w technologii LED, specjalistyczne pojazdy, podnośniki i narzędzia oraz usługi z branży.

Z najnowszymi ofertami producentów postanowiło w tym roku zapoznać się prawie 20 tys. zwiedzających z kraju i zagranicy, co świadczy o dużym zainteresowaniu branżą.

Targom towarzyszyły, jak zawsze, konferencje i seminaria oraz kilkanaście prezentacji firmowych i warsztatów, wśród których wyróżniły się te zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Jak co roku, odbyło się wiele spotkań wystawców z kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami firm przemysłu elektrotechnicznego. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu targowego i odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień.

Wśród wystawców nie zabrakło też firm reprezentujących branżę inżynierii bezwykopowej, której rozwiązania coraz częściej wykorzystywane są w sektorze energetycznym. Swoje ekspozycje na targach miały m.in. takie firmy, jak: DTA-TECHNIK sp. z o.o., Gamm-Bud sp. z o.o., JL Maskiner w Polsce sp. z o.o. Terma sp. z o.o. czy TERRA THALER.

Swoją obecność zaznaczyło też Stowarzyszenie Elektryków Polskich, planując stworzyć radę współpracy firm przemysłu elektrotechnicznego i energetyki.

Przyszła, jubileuszowa 30. edycja targów odbędzie się w dniach 12-14 września 2017 r.

Zobacz fotogalerię z Targów ENERGETAB 2016