Prezesem nowej spółki pozostała Alfreda Świtek, związana od początku swojej kariery zawodowej z Elektrownią Połaniec. Poza nią w zarządzie spółki znaleźli się Lech Żak – wiceprezes ds. technicznych oraz Dawid Klimczak – wiceprezes ds. zarządzania portfelem.

Jaka przyszłość czeka Elektrownię Połaniec?

Zgodnie z informacjami spółki, wraz z zakupem elektrowni rozpoczął się takżę proces jej włączania do innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego. W najbliższych tygodniach Enea Połaniec w formalny sposób przystąpi do Grupy Enea. Już teraz rozpoczyna się ewolucyjny proces integracji spółki z Grupą. Obowiązujące w Enei procedury i zasady będą wdrażanie w Elektrowni Połaniec. Dzięki temu Grupa będzie mogła zacząć korzystać z synergii jakie niesie ze sobą inwestycja i powstanie wydobywczo-wytwórczego obszaru Kozienice-Bogdanka-Połaniec – podano w komunikacie. 

Strategia Enei

Według planów Kozienice i Połaniec, czyli dwie elektrownie systemowe należące do Enei, będą posiadać wspólny zespół tradingowy i wspólne zarządzanie portfelowe. Sprawniejsze ma stać się również zarządzanie logistyką surowców na obszarze Kozienice-Bogdanka-Połaniec. Wspólnie ma być także kupowana biomasa dla EC Białystok i Elektrowni Połaniec. 

O nabyciu Elektrowni Połaniec przez Eneę pisaliśmy TUTAJ