Jak poinformował na posiedzeniu Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej wiceminister energii Tadeusz Skobel, choć założenia taryfy antysmogowej są zdaniem pracowników resortu dobre, niewykluczone, że pod koniec roku zostaną zmodyfikowane. Czy i jakie modyfikacje zostaną wprowadzone pokazać mają doświadczenia z tego roku, a przede wszystkim zainteresowanie klientów planujących instalację ogrzewania elektrycznego bądź korzystanie z pojazdów elektrycznych, którzy zdecydują się zwiększyć zużycie energii w godzinach nocnych.
Ministerstwo Energii rozważa zmiany w taryfie antysmogowej. Fot. gui jun peng / Shutterstock
Taryfa antysmogowa została wprowadzona pod koniec grudnia 2017 r. Zgodnie z rozporządzeniem przedsiębiorstwa energetyczne przygotowały dla swoich klientów specjalne oferty sprzedażowe, uwzględniające preferencyjne ceny za zużycie energii w godzinach 22:00–6:00 i taryfę dystrybucyjną zatwierdzoną przez Urząd Regulacji Energetyki.
Jak precyzuje Skobel, zmiany dotyczyłyby wyłącznie sprzedaży energii elektrycznej, nie taryfy dystrybucyjnej.
To już jest próg możliwości dystrybucyjnych, które należy uznać za uzasadnione. Po wprowadzeniu tych wielkości doszliśmy do wniosku, że więcej obniżać taryfy dystrybucyjnej już nie należy. W odniesieniu do drugiego elementu, czyli sprzedaży energii elektrycznej, jest jeszcze pole, by się zastanowić. Będziemy rozmawiać w ciągu roku, zbierać doświadczenia – dodał, cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP), wiceminister.
Przeczytaj także: Zmiany taryf dla energii elektrycznej
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.