Sygnowany list intencyjny ma również służyć rozwojowi działań proekologicznych, mających wpływać pozytywnie na efektywność zużycia energii elektrycznej.

List intencyjny jeszcze w tym roku przekształci się w konkretny efekt ­– dwa miejsca, na których będzie można szybko naładować samochód elektryczny ­– ujawnił Jarosław Broda, wiceprezes Taurona, podczas konferencji prasowej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Na krakowskim lotnisku powstać mają stacje szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW, dzięki którym naładowanie standardowego samochodu elektrycznego będzie trwało nie więcej niż pół godziny. Z planowanej infrastruktury będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy, czy też odwiedzający aglomerację krakowską turyści. Będzie to ważny punkt na elektromobilnej mapie Polski z uwagi na lokalizację tuż przy autostradzie A4.

Realizacja takiej inwestycji nie ma być dla spółki jedynie zwiększającą sprzedaż energii działalnością biznesową, ale też wyrazem społecznej odpowiedzialności.

Kraków Airport będzie pierwszym lotniskiem w Polsce, posiadającym stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, dzięki temu stanie się elementem szkieletowej infrastruktury usługi ładowania pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju ­– podaje Polska Agencja Prasowa (PAP) za uczestnikami Forum.

Podmioty, które będą odpowiedzialne za wdrożenie projektu to, z ramienia Grupy Tauron, Magenta Grupa Tauron (specjalizująca się w budowie i eksploatacji stacji ładowania pojazdów), a po stronie portu lotniczego Kraków-Balice ­– spółka MPL Services.

Przeczytaj także: W Szczecinie stanęły pierwsze stacje ładowania