To pierwszy efekt współpracy obu firm na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce, rozpoczętej w październiku 2018 r. KGHM oraz Tauron zamierzają kooperować w obszarze rozwoju elektromobilności, usług casharingu (wynajem aut na minuty), budowania infrastruktury stacji ładowania pojazdów oraz wspólnych działań proekologicznych.

Budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych to kolejny krok w tworzeniu systemu elektromobilności w Tauronie. Już w grudniu uruchomiliśmy dla mieszkańców Katowic usługę casharingu wraz z podstawową infrastrukturą ładowania. Docelowo chcemy zaoferować na zewnątrz usługę budowania infrastruktury ładowania dla e-pojazdów. W Grupie działa już od dwóch lat spółka Magenta, specjalizująca się w usługach dla elektromobilności – mówi Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.


Także zaangażowanie w takie działanie KGHM nie powinno dziwić, bo poprzez rozwój m.in. właśnie elektromobilności rosnąć będzie popyt na miedź, która jest wykorzystywana do budowy silników, baterii, falowników, okablowania pojazdów elektrycznych, ale także w stacjach ich ładowania. Dlatego chętnie jesteśmy ambasadorem takich rozwiązań, wspierając jednocześnie rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Grupa Tauron zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Od 2010 r. akcje Grupy notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. KGHM jest jednym z czołowych producentów miedzi oraz srebra na świecie. Prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą.

Przeczytaj także: Budowa polskiej elektrowni jądrowej: Tauron chce sprzedać swoje udziały