Efektem trwającej inwestycji, o łącznej wartości ponad 250 mln CZK, ma być zmniejszenie ilości emitowanych tlenków azotu i siarki o ponad 50%, co pozwoli spełnić nowe rygorystyczne normy, które zaczną obowiązywać od drugiej połowy 2020 r.

Wprowadzanie redukcji emisji tlenków azotu poprzez dozowanie wody amoniakalnej do gazów spalinowych jest właściwie zakończone. Minionej jesieni pomyślnie przeprowadziliśmy wszystkie próby gwarancyjne, technologia jest w eksploatacji od tego roku. Sama ciepłownia wciąż jest w doskonałej kondycji i nie miała jeszcze żadnych nieplanowanych przestojów od czasu jej uruchomienia w 1962 r. – powiedział, cytowany w komunikacie, Ludek Sklenar, dyrektor ds. energii w Unipetrolu.


Elektrociepłownia T700 w Litvinovie ma moc 106 MW, jest zasilana węglem brunatnym.

Unipetrol to największy czeski koncern rafineryjno-petrochemiczny. Jest właścicielem rafinerii w Litvinowie i Kralupach, spółki Spolana, która jest jedynym producentem PCW i kaprolaktamu w Czechach oraz sieci ponad 400 stacji paliw Benzina. Unipetrol jest spółką w 100% zależną od PKN Orlen.

Przeczytaj także: PKN Orlen ma 100% udziałów w czeskim Unipetrolu