Dodatkowe funkcje w elektronarzędziach do pomiaru

Specjalistyczne narzędzia to nie tylko możliwość dokładnego nawet do 2 mm. Wiele narzędzi, np. te proponowane TUTAJ, mają wiele dodatkowych funkcji, chociażby funkcję Malarza. Wiele z nich znacznie ułatwia pomiar w pionie i poziomie, a także w ciężkich warunkach atmosferycznych. Podczas deszczu i wiatru miarka do pomiarów nie sprawdzi się tak dobrze jak dalmierz laserowy, który dokładnie nakieruje na wybrane punkty i obliczy odległość precyzyjnie. Takie funkcje mogą bardzo odciążyć osobę, która posługuje się instrumentem – dzięki temu każdy może intuicyjnie korzystać z możliwości tak szybkiego pomiaru. I przede wszystkim tak wygodnego.

Dodatkowo takie urozmaicenia powodują, że obliczenia z pomiarami można przeprowadzić nawet na placu budowy. Aby to zrobić, warto mieć przy sobie komputer, gdyż urządzenia mają zamontowaną technologię bluetooth, która umożliwia szybki przesył danych poprzez połączenie się z drugim urządzeniem. To zaś sprawia, że urządzenia nie mają sobie równych – wiele z obliczeń można wykonać także na dalmierzu.

Tradycyjne pomiary, czyli niedokładność

Istotą instrumentów pomiarowych jest właśnie dokładność, nie tyko funkcje, które możemy znaleźć w urządzeniu z wyższej półki, w urządzeniu specjalistycznym. Ta dokładność nie będzie problemem podczas układania planu działania na najbliższe dni robocze czy tygodnie. Na pomiary zdejmowane metodą tradycyjną należy czekać o wiele dłużej. Same obliczenia mogą sprawić problem, zwłaszcza w nerwowej atmosferze.

Natomiast dalmierz laserowy czy niwelator ze specjalistycznego sklepu geodezyjnego zadziała cuda. Dosłownie ułatwi pracę i sprawić, że amator poradzi sobie z oszacowaniem kosztów pomalowania ścian czy odświeżenia mieszkania. Proste urządzenie, mieszczące się w spodniach, odmieni pracę na budowie, ale także w policji czy na polu golfowym, gdzie pomiary różnych długości i odległości są bardzo istotne.

Podsumowanie – elektronarzędzia do pomiaru są bardziej dokładne

A sama dokładność pomaga nam wybrać lepszy produkt. Chociaż narzędzia te kosztują o wiele więcej niż taśma do pomiaru, tak naprawdę będą nam służyć dłużej. Warto zastanowić się, co lepiej wybrać – czy wygodę, czy tanie rozwiązanie, które na dłuższą metę jest zupełnie niepraktyczne? Jeżeli chodzi o wybór narzędzia do pracy na budowie, zdecydowanie lepiej zainwestować w sprzęt elektryczny. Pozwoli nam on uzyskać bardzo dobre wyniki w krótkim czasie i nie zawiedzie nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie, np. przy niepogodzie.