Kongres Zrównoważonej Energii i Efektywności Energetycznej ma posłużyć popularyzacji nowoczesnych rozwiązań związanych z efektywnością energetyczną, odnawialnymi źródłami energii, magazynowaniem energii oraz innowacjami w tej dziedzinie. Skierowany jest do przedstawicieli sektora przemysłowego, naukowego, samorządowego oraz odbiorców indywidualnych, mając na celu intensyfikację działań związanych z transformacją energetyczną, zgodnie z założeniami polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Rozmowy i prelekcje podczas Kongresu podzielone będą na dwa główne bloki tematyczne:

  • OZE, efektywność energetyczna i magazynowanie energii
  • Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) i odzysk surowców.

Poza tym podczas pierwszego dnia Kongresu odbędzie się panel dyskusyjny Mix energetyczny Polski - wyzwania i możliwości polskiej energetyki. Podczas panelu m.in. dokonane zostanie porównanie udziału poszczególnych źródeł energii w Polsce na tle państw UE i świata. Prelegenci podejmą się także analizy możliwości Polski w zakresie transformacji energetycznej z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii i wymogów UE. Omówią także np. aspekty społeczne generowane przez transformację energetyczną i potrzebę stopniowego zamykania kopalń wydobywających węgiel energetyczny. Na koniec panelu przewidziano sesję pytań i odpowiedzi.

Drugi dzień Kongresu postanowiono poświęcić na warsztaty Badania i rozwój – nowe koncepcje, pomysły, komercjalizacja badań.

Pełny program oraz link do rejestracji dostępne są na stronie KONGRESU