• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jak wygląda renowacja rurociągu z zastosowaniem rękawa Brawoliner 3D?

Opublikowano: 12.07.2019

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), służąca do renowacji rurociągów, jest obecnie znana i powszechnie stosowana na całym świecie, a jej udział w rynku renowacyjnym regularnie wzrasta. Po raz pierwszy wykorzystano ją we wschodnim Londynie w 1971 r., gdzie konieczna była renowacja odcinka murowanego kanału o przekroju jajowym. Obecnie renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu jest stosowana do różnych typów przewodów kanalizacyjnych, ciśnieniowych, wodociągowych w szerokim zakresie przekrojów i różnorodnych kształtów.

Jednym z wielu rodzajów istniejących na rynku systemów do renowacji w technologii CIPP jest rękaw Brawoliner 3D. Znajduje on zastosowanie m.in. w przypadku trudno dostępnych i skorodowanych kanałów. Jest dedykowany przewodom o małych średnicach, tworzy bezszwowy tekstylny rękaw z poliestru nasączony kompozycją żywic epoksydowych. Charakteryzuje się też tym, że możliwa jest jego instalacja również wtedy, kiedy zmienia się średnica naprawianego rurociągu.

Montaż rękawa Brawoliner 3D dla średnic od DN300 do DN400 mogli zobaczyć uczestnicy XVII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERA Bezwykopowa”, która odbyła się w dniach 11–14 czerwca 2019 r. w Tomaszowicach koło Krakowa. Renowacja odbyła się w ramach pokazów na żywo, od lat towarzyszących tej znanej w branży od kilkunastu lat imprezie.

Pokaz zorganizowała firma h.s. INSPOL Szymon Hellmann, która od początku swojej działalności dba o to, by cieszyć się zaufaniem zadowolonych klientów. Zadania realizuje na zlecenie zarówno dużych, jak i małych przedsiębiorstw, zakładów przemysłowych, administratorów budynków czy klientów indywidualnych. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, jednym z istotnych czynników budujących markę, jest jakość stosowanych materiałów. Dlatego, jako jedyny w Polsce autoryzowany partner niemieckiej firmy Brawoliner, wprowadza jej produkty na polski rynek. Przedsiębiorstwo nieustannie rozwija się pod względem kadrowym, sprzętowym, inwestuje w nowe technologie oraz wdraża nowoczesne rozwiązania.

Przeczytaj także: Branża bezwykopowa nieustannie daje z siebie więcej