Partnerzy portalu

XXII Konferencja Inżynieria Bezwykopowa. Uroczysta gala i wręczenie nagród TYTAN

Opublikowano: 14.06.2024
, 14.06.2024

12 czerwca 2024 r. na zakończenie XXII Międzynarodowej Konferencji, Wystaw i Pokazów Technologii INŻYNIERIA Bezwykopowa odbyła się uroczysta gala i wręczenie nagród TYTAN.

TYTANY przyznano dla najwyżej ocenionych projektów i produktów w obszarze inżynierii bezwykopowej. Warto podkreślić, że w tym roku zwycięzców wyłoniono według nowych zasad. Wyboru tegorocznych zwycięzców dokonały trzy niezależne gremia. Pierwszą grupę nadal stanowiło niezależne jury ekspertów, złożonych z zaproszonych przedstawicieli świata nauki. Drugą – nowo powołana Akademia Nagród TYTAN, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli firm nominowanych do nagrody w trakcie całej jej historii. W tej grupie swoje głosy oddało kilkudziesięciu przedstawicieli poszczególnych firm. Trzecią grupę stanowiła społeczność osób związanych z branżą bezwykopową lub zainteresowanych dokonaniami na tym polu, które w serwisie internetowym inzynieria.com głosowali na poszczególne produkty lub projekty. W ten sposób swoje głosy oddało kilkaset osób.

W kategorii Projekt roku – nowa instalacja nagrodzono firmę GGT Solutions S.A. za instalację rurociągu stalowego DN500 o długości 2016 m w ramach przebudowy gazociągu Goleniów–Police (najdłuższy przewiert w Polsce). Tytanowy Laur Inwestora otrzymał Gaz-System S.A.

Konsorcjum firm Blejkan S.A. i Terlan otrzymało statuetkę za bezwykopową renowację kolektora Nadbrzeżnego w Warszawie w kategorii Projekt roku – renowacja, a Tytanowy Laur Inwestora trafił do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie S.A.

Nagrodę za mały projekt w technologiach bezwykopowych (o wartości do 1 mln zł) przyznano firmie Krecik Przewierty Sterowane za wykonanie przewiertu o długości około 500 m pod dnem jeziora Bartężek w ramach budowy sieci energetycznej. Energa Operator S.A. została wyróżniona Tytanowym Laurem Inwestora.

W kategorii Produkt roku nagrodę zdobyła firma DTA Technik/Terra A.G Szwajcaria za wiertnicę horyzontalną TERRA-JET DJ23AT.

W kategorii specjalnej, Firma roku – jubileusz, uhonorowano firmę Terlan sp. z o.o., który w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.

Przeczytaj także: Poznaliśmy laureatów nagrody TYTAN 2024 [PEŁNE WYNIKI]

Przeczytaj także: XXII Konferencja Inżynieria Bezwykopowa już za nami