Wrocławskie Wody Polskie od stycznia usuwają szkody powodziowe na rzece Białej Głuchołaskiej w woj. opolskim. Roboty realizowane są od granicy z Czechami do ujścia rzeki do zbiornika wodnego Nysa.
Usuwanie szkód powodziowych na Białej Głuchołaskiej. Fot. Wody Polskie
Prace obejmują m.in. odbudowę skarp koryta rzeki, naprawę obwałowań oraz innej infrastruktury hydrotechnicznej. Usuwane są zatory i odsypiska rumoszu skalnego i drzewnego. Działania mają przywrócić właściwą przepustowość koryta rzecznego.
Fot. Wody Polskie
Na początku w Głuchołazach przeprowadzono inwentaryzację geodezyjną i wytyczono oś uszkodzonego wału przeciwpowodziowego w rejonie wiaduktu kolejowego (na długości 452 m). Rozpoczęto udrożnianie koryta rzeki i przygotowano teren potrzebny do odbudowy wału na odcinku powyżej mostu tymczasowego.
Fot. Wody Polskie
W mieście odbywa się transport rumoszu z rzeki, który zostanie wykorzystany do zabudowy wyrwy zlokalizowanej na lewym brzegu. Tym samym materiałem zabezpieczono podmyte fundamenty muru oporowego na prawym brzegu. Trwa montaż ścianki szczelnej odbudowywanego wału przeciwpowodziowego.
Przeczytaj także: Warszawa przebuduje rzekę. „Inwestycje te muszą być realizowane”
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.