Prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka z Politechniki Śląskiej weźmie udział w Kongresie Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne, który odbędzie się w dniach od 20 do 22 września w Tomaszowicach pod Krakowem. Jej wystąpienie będzie dotyczyło zastosowania wybranych odpadów antropogenicznych w budownictwie drogowym.
Prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka/Fot. Quality Studio
Prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka jest dziekanem Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej oraz kierownikiem Katedry Geotechniki i Dróg. Jej obszar zainteresowań naukowych i badawczych obejmuje m.in. właściwości fizyko-mechaniczne gruntów rodzimych i antropogenicznych, modele obliczeniowe podłoża gruntowego, współpracę budowli z podłożem gruntowym oraz metody wzmacniania słabego podłoża gruntowego. Jest autorką lub współautorką ponad 160 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Podczas Kongresu Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne wnikliwie omówi tematykę związaną z zastosowaniem odpadów antropogenicznych w budownictwie drogowym.
- W budownictwie drogowym możemy stosować odpady kopalniane, odpady elektrowniane (popioły lotne), jak również odpady gumowe. Oczywiście przed każdym zastosowaniem należy uwzględnić wady i zalety stosowania odpadów antropogenicznych oraz zalecenia i wytyczne do ich stosowania. Niewątpliwie pod względem ekonomicznym są to materiały tańsze niż kruszywa naturalne, zaś pod względem środowiskowym, przy właściwym ich zastosowaniu, są bezpieczne - mówi prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka.
Podkreśla też wagę kontaktów inwestorów i firm wykonawczych z przedstawicielami świata nauki. - Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach izolację jednych od drugich, to znaczy brak kontaktu pomiędzy światem naukowca i wykonawcy oraz projektanta. Nauka z praktyką nawzajem się przeplatają i uzupełniają. Bez tego nie byłoby postępu ani w nauce, ani w praktyce. Wystąpienia naukowców, jak również wystąpienia wykonawców niewątpliwie przyczyniają się do innowacji i inspiracji wszystkich zaangażowanych w proces budowlany - podkreśla prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka.
Spotkanie wszystkich stron procesu inwestycyjnego
Takich kontaktów z pewnością nie zabraknie podczas Kongresu Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego, który jest kontynuacją organizowanych od kilkunastu lat konferencji Geoinżynieria w Budownictwie oraz Budownictwo Podziemne. Podczas wydarzenia zostaną szczegółowo zaprezentowane realizacje infrastrukturalne, ale będzie ono również forum dla dyskusji pomiędzy wszystkim stronami procesu inwestycyjnego. Nie zabraknie przedstawicieli generalnych wykonawców, inwestorów, a także branżowych wykonawców, producentów, dostawców i biur projektowych. Prelegenci, zarówno ze świata nauki, jak i biznesu będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem branżowym. Pierwszy dzień Kongresu będzie poświęcony tematom geotechnicznym, a drugi projektom tunelowym, czy też realizacji garaży podziemnych.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Rejestracja na Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne. Warto tam być!
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.