Dr inż. Mateusz Richter z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, podczas Kongresu Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne wygłosi referat poświęcony stateczności ciężkich maszyn roboczych pracujących na podłożu słabonośnym i projektowaniu platform roboczych. Kongres odbędzie się w dniach od 20 do 22 września w Tomaszowicach pod Krakowem.
Fot. PZWFS
Dr inż. Mateusz Richter jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na kierunkach Budownictwo oraz Inżynieria Środowiska oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie. Obecnie jest badawczo-dydaktycznym nauczycielem akademickim Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego. Jego obszar zainteresowań naukowych oraz badawczych obejmuje m.in. komputerowe modelowanie z wykorzystaniem MES, analizę współpracy ośrodków: gąsienicowa maszyna budowlana – platforma robocza – podłoże gruntowe oraz bezpieczeństwo pracy ciężkich gąsienicowych maszyn roboczych w aspekcie utraty stateczności. W pracy zawodowej jest związany z branżą budowlaną w zakresie zarządzania bezpieczeństwem pracy podczas realizacji inwestycji budowlanych. Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń.
W trakcie wystąpienia podczas Kongresu Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne dr inż. Mateusz Richter omówi studium analityczno-numeryczne oceny stateczności ciężkich gąsienicowych maszyn budowlanych wykonujących pracę na podłożu słabonośnym, z wykorzystaniem platform roboczych.
W prezentowanym opracowaniu, którego współautorem jest dr hab. inż. Aleksander Urbański z Politechniki Krakowskiej, autorzy zaproponowali „model analityczny” pozwalający na określenie podstawowych charakterystyk (obrót, przemieszczenie, krzywe interakcji ex, ey) układu: gąsienicowa maszyna budowlana – platforma robocza – podłoże gruntowe, zweryfikowany z wykorzystaniem wyników z „Modelu 3D”, czyli pełnowymiarowego modelu komputerowego z wykorzystaniem MES 3D). Przedstawiony zostanie zaproponowany przez autorów algorytm projektowania platform roboczych.
Spotkanie wszystkich stron procesu inwestycyjnego
Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne jest kontynuacją organizowanych od kilkunastu lat konferencji Geoinżynieria w Budownictwie oraz Budownictwo Podziemne. Podczas wydarzenia zostaną szczegółowo zaprezentowane realizacje infrastrukturalne, ale będzie ono również forum dla dyskusji pomiędzy wszystkim stronami procesu inwestycyjnego. Nie zabraknie przedstawicieli generalnych wykonawców, inwestorów, a także branżowych wykonawców, producentów, dostawców i biur projektowych. Prelegenci, zarówno ze świata nauki, jak i biznesu będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem branżowym. Pierwszy dzień Kongresu będzie poświęcony tematom geotechnicznym, a drugi projektom tunelowym, czy też realizacji garaży podziemnych.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Rejestracja na Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne. Warto tam być!
Przeczytaj także: Posadowienie mostów wymaga niestandardowych rozwiązań - wystąpienie eksperta na Kongresie Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.