• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Trwa modernizacja bulwarów Odry Śródmiejskiej we Wrocławiu

Opublikowano: 02-10-2014 Źródło: RZGW Wrocław
Autor Agnieszka Prokop
Agnieszka Prokop
Geoinżynieria drogi mosty tunele

Modernizacja bulwarów Odry Śródmiejskiej we Wrocławiu to jeden z kontraktów modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. Inwestycję realizuje hiszpańska firma DRAGADOS S.A. wspólnie z POL-AQUA S.A.


Fot. RZGW Wrocław Fot. RZGW Wrocław

Fot. RZGW Wrocław

Fot. RZGW Wrocław

Prace w ramach modernizacji bulwarów Odry Śródmiejskiej we Wrocławiu prowadzone są w ścisłym centrum miasta. Obszar zadania realizowanego przez konsorcjum DRAGADOS S.A. i POL-AQUA S.A. obejmuje centralną część Wrocławia, a dokładniej koryto Odry Śródmiejskiej (Północnej i Południowej), na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do ujścia do Starej Odry.

Jak podaje RZGW we Wrocławiu, celem modernizacji jest nie tylko gruntownie porządkuje nadbrzeże rzeki, ale przede wszystkim poprawa stanu technicznego obiektów brzegowych Śródmiejskiego Węzła Wodnego. Nadrzędnym celem prowadzonych prac jest bezpośrednie zabezpieczenie przeciwpowodziowe wyjątkowo cennej zabudowy mieszkaniowej i zabytkowego centrum miasta.

Fot. RZGW Wrocław

Fot. RZGW Wrocław

Początkowo koszt inwestycji szacowano na około 54 mln zł, jednak przeprowadzona w trakcie prac ocena stanu technicznego niektórych obiektów wymusiła na wykonawcy dodatkowe działania, których nie przewidywał pierwotny projekt. W związku z tym koszt przedsięwzięcia wzrósł o 10,8 mln zł, a termin realizacji projektu przesunięto na kwiecień 2015 r.

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.