Prace w Jarosławcu będą obejmowały:

  • budowę drenażu plaży i podnóża klifu w Jarosławcu, km 254,750 – 255,965;
  • budowę drenażu poziomego odwodnienia klifu w Jarosławcu, km 254,750 – 255,965;
  • przebudowę istniejącej konstrukcji lekkiej opaski brzegowej w Jarosławcu, km 254,750 – 255,965;
  • budowę falochronów brzegowych oraz przebudowę narzutu ochronnego przed lekką opaską w Jarosławcu, km 254,750 – 255,965.


Przebudowa dotyczy odcinka o długości około 940 m, gdzie obecnie znajduje się opaska brzegowa w postaci: lekkiej opaski brzegowej wspartej na ściance szczelnej stężonej oczepem, opaski brzegowej ciężkiej posadowionej bezpośrednio na podłożu oraz odcinka opaski narzutowej wykonanej z narzutu z gwiazdobloków. Istniejąca ścianka szczelna częściowo jest uszkodzona i w złym stanie technicznym. W związku z tym została przewidziana do rozbiórki oraz odtworzenia. W miejscu, gdzie istniejąca ścianka szczelna zostanie usunięta, zaprojektowano jej odtworzenie poprzez wbicie nowej ścianki szczelnej służącej do osadzenia nowego oczepu opaski typu lekkiego. Nową ściankę projektuje się z grodzic o długości 7 m.

W miejscu rozbiórki korpusu opaski masywnej przewidziano wykonanie nowej ścianki szczelnej z grodzic o długości 7 m. Istotnym elementem przebudowy opaski jest wykonanie nowego oczepu ścianki szczelnej ukształtowanego w parapet odrzutowy. Oczep ten będzie miał za zadanie odbijanie fal nachodzących nad narzutem ochronnym. Do wykonania stalowej ścianki szczelnej opaski i zjazdów wykonawca zastosował grodzice GU16-400 o długości 7 m w gatunku stali S270GP z dodatkiem miedzi 0,2 – 0,35% dostarczone przez firmę ArcelorMittal.

Przed konstrukcją opaski zaplanowano wykonanie nowego narzutu ochronnego z kamienia ukształtowanego w skarpę przed konstrukcją parapetu. Istniejący narzut ochronny z gwiazdobloków zostanie w całości rozebrany i zutylizowany. Założono także wykonanie zespołu 5 kamiennych ostróg brzegowych mających za zadanie zmniejszenie falowania w strefie brzegowej.