W ramach krajowego programu Rozwój Innowacji Drogowych (RID) zrealizowano projekt naukowo-badawczy pt. „Nowoczesne metody rozpoznania podłoża gruntowego w drogownictwie”. Jaki jest efekt przeprowadzonych prac?
Środki finansowe na realizację projektu przekazały dwie instytucje: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), a prace prowadziło konsorcjum trzech jednostek naukowych: Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG – PIB), Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Warszawskiej. W ramach projektu opracowano wytyczne, stanowiące aktualizację wydanej w 1998 r. przez ówczesną Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych „Instrukcji badań podłoża gruntowego budowli drogowych i mostowych” oraz Zarządzenia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z roku 2015. Efekty rzeczowe projektu, w szczególności wymagania nowych wytycznych badań podłoża gruntowego na potrzeby budownictwa drogowego, przedstawi podczas VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” dr Edyta Majer z PIG – PIB.
Konferencja odbędzie się w dniach 4–6 grudnia br. w Krakowie. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w warszatach tematycznych, a w kolejnych dniach – w prelekcjach i dyskusjach. Wykłady odnosić się będą do różnych niuansów związanych z realizacją inwestycji w gęstej zabudowie miejskiej oraz przedsięwzięć infrastrukturalnych, hydrotechnicznych, energetycznych i innych. Podczas wydarzenia rozdane zostaną też branżowe nagrody TYTAN 2018, które już od 16 lat Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. przyznaje w różnych obszarach inżynierii. W grudniu wręczone zostaną statuetki w dziedzinie geoinżynierii.
Dowiedz się więcej nt. konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” TUTAJ.
Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.