Co prawda do tej pory zdarzało się, że studenci czy absolwenci uczelni morskiej odbywali praktyki w szczecińskim oddziale Wód Polskich, ale teraz będzie to się odbywać w sposób systemowy, z szansą na stałe zatrudnienie.

Kierunki kształcenia Akademii Morskiej to m.in. transport śródlądowy, co może okazać się praktyczną umiejętnością np. podczas corocznej akcji lodołamania, której koordynatorem są Wody Polskie. Chętnie będziemy angażować studentów i absolwentów Akademii Morskiej w takie dziedziny działania naszej instytucji, jak pomiary hydrotechniczne czy kierowanie jednostkami, które służą oznakowaniu toru wodnego czy wspomnianej akcji lodołamania. Jesteśmy także inwestorem przy realizacji inwestycji poprawiających żeglugę, retencję czy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Jestem przekonany, że to dobry kierunek rozwoju kariery dla młodych ludzi, jesteśmy rzetelnym pracodawcą, który oferuje gwarancje dobrej i perspektywicznej pracy – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.


Do Wód Polskich trafiać będą studenci głównie takich specjalności, jak hydrografia, geodezja i kartografia. Nasze drogi śródlądowe są w fazie rozwoju, więc tych zagadnień, nad którymi możemy pracować, jest wiele. Będziemy dostarczać kadry, które będą wspierać rozwój Odrzańskiej Drogi Wodnej, ale będziemy także aktywnie uczestniczyć w procesie kształtowania tej drogi, będziemy proponować rozwiązania techniczne i innowacyjne propozycje wymiarowania śródlądowych dróg wodnych – mówi dr inż. kpt.ż.w. Arkadiusz Tomczak, prof. Akademii Morskiej w Szczecinie.

Przeczytaj także: Zbiornik Racibórz Dolny – zmieniono bieg Odry