Za każdym razem dla uczestników nasze konferencje to okazja do wysłuchania prelekcji przygotowanych przez cenionych w branży ekspertów oraz wzięcia udziału w forach dyskusyjnych. W tym roku, 23 września, odbędzie się jubileuszowe, dziesiąte już wydarzenie z tego cyklu. Co jednak ważne, udział w wydarzeniu będzie można wziąć wyłącznie online.

Z uwagi na panującą nadal wokół nas pandemię COVID-19, Organizator podjął decyzję o przeniesieniu obrad do przestrzeni wirtualnej. Co istotne, każdy może w pełni bezpłatnie wziąć udział w konferencji. Wierzymy, że w tym trudnym dla branży momencie każdy powinien mieć możliwość skorzystania z platformy wymiany wiedzy i doświadczeń. 

Niezmiennie punktem kluczowym Konferencji będą prelekcje ekspertów, przedstawiające zastosowania nowoczesnych i skutecznych rozwiązań w obszarach budownictwa kubaturowego, infrastruktury drogowej i kolejowej oraz hydrotechniki. Omówione zostaną przede wszystkim zabezpieczenia przeciwpowodziowe – temat niezwykle ważny z uwagi na narastającą częstotliwość występowania deszczy nawalnych – ale też posadawianie obiektów w skomplikowanych warunkach gruntowych, wzmacnianie podłoża, fundamenty głębokie, technologie uszczelniania zapobiegające filtracji wód gruntowych, technologie iniekcyjne, zabezpieczenie głębokich wykopów... i wiele innych tematów.

Oprócz obrad konferencyjnych Organizator przygotowuje też warsztaty w promocyjnej cenie, poświęcone tematyce wzmacniania gruntów. Mariusz Leszczyński (Komitet Techniczny KT254 ds. Geotechniki w Polskim Komitecie Normalizacyjnym) oraz Jarosław Rybak (Politechnika Wrocławska) omówią w ramach tego spotkania m.in. uwarunkowania wzmacniania (kiedy, czy i dlaczego wzmacniać), techniki wzmacniania gruntów, monitorowanie po realizacji oraz odbiory (uwarunkowania całego procesu z punktu widzenia ciągłości inwestycji oraz jakościowego).

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia Konferencja „Geoinżynieria w budownictwie”.