• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Bezwykopowa renowacja studzienek i przepompowni ścieków? Nic prostszego!

Opublikowano: 25-05-2022 Źródło: inzynieria.com

Renowacja studzienek oraz kanałów ściekowych wpływa na zahamowanie infiltracji transportowanych zanieczyszczeń. Dzięki temu systemy kanalizacyjne spełniają wyśrubowane normy, mające na celu ochronę wód gruntowych, które często pozyskiwane są jako źródło wody pitnej.


System Flexliner do renowacji studni kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków / Fot. PREDL System Flexliner do renowacji studni kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków / Fot. PREDL

Studzienki, komory kanalizacyjne oraz przepompownie ścieków stanowią integralną część systemu kanalizacyjnego. Z czasem ulegają degradacji i uszkodzeniom, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego oraz poprawnego działania infrastruktury wodko-kanalizacyjnej. Najczęściej występującym problemem, jaki obserwuje się w studzienkach kanalizacyjnych, jest korozja wpływająca bezpośrednio na szczelność oraz powstawanie ubytków w materiale konstrukcyjnym. 

W takich przypadkach elementy sieci wymagają pilnej renowacji – najlepiej metodą bezwykopową, która jest mniej inwazyjna dla środowiska niż standardowa technika otwartego wykopu oraz eliminuje utrudnienia komunikacyjne na powierzchni związane z prowadzeniem remontu.

Podczas jubileuszowej XX. edycji Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, która odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2022 r. w Tomaszowicach pod Krakowem, tematykę skutecznej i praktycznej renowacji studni kanalizacyjnych i przepompowni ścieków podejmie w swoim referacie Jolanta Kaczmarek z firmy PREDL GmgH.

Absolwentka Politechniki Poznańskiej, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, swoje doświadczenie w branży wodno-kanalizacyjnej zdobywała przez wiele lat pracy zawodowej. W ramach sesji technicznej „Bezwykopowa renowacja” przedstawi innowacyjny system PREDL-FLEXLINER pozwalający w bardzo krótkim czasie przeprowadzić przyjazną dla środowiska bezwykopową renowację studzienek i komór kanalizacyjnych oraz przepompowni ścieków.


Omówi w jaki sposób, dzięki zastosowaniu metody renowacji FLEXLINER i nowoczesnego skanowania laserowego 3D wykorzystanego do prac renowacyjnych, możliwe jest optymalne przygotowanie robót i znaczne zmniejszenie nakładów na renowację na miejscu budowy oraz trwała odbudowa całkowitej konstrukcji studni.

Aby wziąć udział w prelekcji, jak i skorzystać z pozostałych punktów programu Konferencji, należy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

XX Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokaz Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” XX Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokaz Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”

XX. edycja Konferencji Inżynieria Bezwykopowa pełna atrakcji

Na uczestników tegorocznej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesję techniczną, a także cztery panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.

Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inzynieria.

Rejestracja odbywa się na stronie konferencji

Przeczytaj także: Kolektory retencyjne. Odpowiedź miast na zmiany klimatyczne [KONFERENCJA ONLINE]

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia