• W ramach oceny złożonych propozycji kryterium ceny będzie mieć wagę 100%
  • Zamawiający dopuszcza zastosowanie dwóch możliwości, jakie daje metoda CIPP
  • Inwestor na oferty czeka do 26 sierpnia

Kolektor „E” zbudowano z rur betonowych w latach 60. XX w. Biegnie w pasie ul. Nadrzecznej, będąc posadowionym na głębokości 3 m. Zadanie polega na renowacji 286 m kolektora DN500 oraz 220 m o średnicy DN600. Renowacja toczyć się ma w podziale na sumarycznie 12 fragmentów, najkrótszy ma 15 m, a najdłuższy 66 m. Zamawiający posiada nagranie z telewizyjnej inspekcji odcinków i może je udostępnić oferentom.

Przed przystąpieniem do zasadniczych prac renowacyjnych wykonawca usunie z kolektora wszystkie osady, a w przypadku wystąpienia ubytków w ścianach przed założeniem właściwej wykładziny miejsca takie zabezpieczy za pomocą pakera. Po przygotowaniu danego odcinka jego obowiązkiem będzie przekazanie zamawiającemu wyników swojej inspekcji TV.


Inwestor dopuszcza zastosowanie dwóch możliwości, jakie daje metoda CIPP:

  • inwersja wykładziny nasączonej żywicami epoksydowymi i utwardzanej za pomocą wody lub pary
  • wciąganie wykładziny nasączonej żywicami bezstyrenowymi poliestrowymi lub bezstyrenowymi winyloestrowymi utwardzanej za pomocą promieni UV.

Wśród przetargowych warunków jest m.in. ten dotyczący wiedzy i doświadczenia. By go spełnić, firma, która weźmie udział w postępowaniu, musi wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie, wykonała co najmniej jedną robotę o wartości minimum 0,4 mln zł netto, polegającą na renowacji metodą CIPP kanalizacji sanitarnej i/lub sieci wodociągowej o łącznej długości przynajmniej 300 m i średnicy minimum DN500.

Inwestor na oferty czeka do 26 sierpnia, zakładając, że zadanie zostanie wykonane do 30 listopada tego roku. W ramach oceny złożonych propozycji kryterium ceny będzie mieć wagę 100%.

Przeczytaj także: Pabianice. 25 odcinków kanałów do odnowy. Trwa przetarg