Z przetargowej dokumentacji wynika, że kanały mają zostać zmodernizowane metodą CIPP –  dzięki wprowadzeniu do nich, jak czytamy w dokumentacji, rękawa utwardzalnego na bazie żywic poliestrowych o konstrukcji samonośnej. Nowa wykładzina wraz z istniejącym kanałem zapewniać ma przeniesienie obciążeń statycznych i dynamicznych.

Planowane prace w Pabianicach:

  • ul. Konstantynowska – kanał sanitarny DN200; 6 odcinków; łącznie 220 m
  • ul. Sobieskiego – sanitarny DN200; 3; 67 m
  • ul. Partyzancka – sanitarny DN400; 5; 183 m
  • ul. Toruńska – ogólnospławny DN200; 2; 62 m
  • ul. Wyspiańskiego – ogólnospławny DN400; 4; 114 m
  • ul. Wyszyńskiego – ogólnospławny DN400; 5; 225 m

Kanały posadowione są na głębokości od 2 do 4 m, poniżej występowania wody gruntowej. Zamawiający posiada nagranie z inspekcji telewizyjnej. Zanim rozpocznie się montaż rękawa, z kanałów wykonawca usunie korzenie wrastające na złączach kielichowych. Zapewni także tymczasowy przepływ ścieków (bypassy) podczas prowadzenia prac renowacyjnych. Wykonawca zobowiązany jest także do m.in. pobrania przy zamawiającym, a potem zbadania pobranych próbek rękawów.

Inwestor czeka na oferty do 3 września, a całe zadanie ma być zrealizowane do 15 grudnia tego roku

Szansę na otrzymanie zamówienia mają tylko takie firmy, które wykażą, że w trakcie ostatnich pięciu lat wykonały minimum trzy zadania renowacyjne (CIPP) o długości każdego kanału przynajmniej 150 m i średnicy DN200. Co ważne, musiały być to zlecenia różnych inwestorów.

Przeczytaj także: Kto odnowi kanały i studnie w Szczecinie? Cztery oferty