W przetargowej dokumentacji czytamy, że montaż rękawów powinien być prowadzony przez wyspecjalizowany zespół posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie potwierdzone przez dostawcę wykładziny CIPP utwardzanej promieniami UV. Stosowane mają być rękawy bezszwowe wykonane z tkaniny z włókna szklanego nasączonego u producenta od wewnątrz i zewnątrz w technologii próżniowej żywicą poliestrową, utwardzaną promieniami UV i pokrytą warstwą zapewniającą odporność chemiczną i na ścieranie oraz zabezpieczoną zewnętrznie folią ochronną.

Naprawy przyłączy kanalizacyjnych prowadzone mają być przy użyciu rękawów utwardzanych na miejscu wykonanych z włókniny poliestrowej o strukturze filcu nasączonej żywicami epoksydowymi. Do renowacji włączeń przyłączy wpiętych bezpośrednio w poddawany renowacji odcinek kanału należy używać kształtek kapeluszowych z filcu technicznego nasączanych żywicami silikatowo-krzemianowymi trzyskładnikowymi.


W przypadku renowacji studni kanalizacyjnych wykorzystywać trzeba chemoodporne powłoki mineralne po wcześniejszym zablokowaniu infiltracji wód gruntowych chemią budowlaną. Zamawiający wskazał mineralne (cementowe) modyfikowane zaprawy naprawcze zbrojone włóknem szklanym.

Pracami w Krakowie objęte mają być odcinki kanałów w zakresie średnic od DN150 do DN1000 oraz o wymiarach 600/900; 700/1050; 800/1200. Inwestor policzył, że poddane renowacji zostaną odcinki o sumarycznej długości około 1400 m.

Szansę na otrzymanie tego zamówienia mają tylko takie firmy, które wykażą, że w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie, wykonały w mieście powyżej 300 tys. mieszkańców prace polegające na:

  • renowacji sieci o średnicy przynajmniej DN300 o łącznej długości co najmniej 5000 m rękawem utwardzanym promieniami UV, w tym o kształcie jajowym minimum 600/900 i nie mniej niż 2000 m
  • renowacji przykanalików w zakresie średnic DN150–DN300 o sumarycznej długości 1000 m metodą CIPP.

Całe zadanie w Krakowie trwać ma 36 miesięcy od zawarcia umowy. Cena netto będzie mieć wagę 100% w ramach analizy złożonych ofert. Inwestor na propozycje czeka do 30 stycznia.

Przeczytaj także: IX Konferencja Bezwykopowa Rehabilitacja [RELACJA]