Jak zdobyć pieniądze na remont sieci wod-kan? To pytanie zadają sobie wszystkie firmy z branży. Krakowskie MPWiK na realizację projektu Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie – Etap V pozyskało środki unijne (28 marca 2017 r. w Warszawie podpisano umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - NFOŚiGW). Na projekt Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie – Etap V składa się 27 kontraktów; w tym: 21 na roboty, 4 na dostawy oraz 2 na usługi.

W ciągu ostatnich tygodni pojawiło się kilka przetargów na zadania, które związane są z wykorzystaniem do renowacji technologii bezwykopowych. Zainteresowani wykonawcy nadal mogą składać swoje oferty. W większości zostaną one otwarte z końcem sierpnia i na początku września.


Warto zauważyć, że każde zadanie jest dokładnie opisane pod kątem wymaganej metody wykonania renowacji.

Z pewnością nie tego oczekują wykonawcy, ale ze względu na to, że realizujemy teraz duży projekt ze wsparciem środków unijnych i ubiegamy się o kolejne pieniądze, stosujemy kryteria bezpieczne. (...) Tam, gdzie to możliwe, ze względu na fakt, że mamy bardzo bogate doświadczenie w realizacji zadań m.in. polegających na renowacjach, szczególnie w odniesieniu do sieci kanalizacyjnych, mamy dość precyzyjnie określone warunki realizacji robót (określone materiały, warunki dotyczące doświadczenia firmy) –tłumaczyła Wioletta Kubica, Zastępca Dyrektora ds. Zakupów MPWiK Kraków, podczas 15. Konferencji Inżynieria Bezwykopowa.

Czytaj więcej >>>

Najwięcej zadań zostanie zrealizowanych z wykorzystaniem technologii CIPP (ang. cured-in-place pipe; renowacja wykładzinami/rękawami utwardzanymi na miejscu) oraz z zastosowaniem wykładzin ciasno pasowanych (close fit).
 

Przeczytaj także: Renowacja kanału i studni betonowych w Kostrzynie [PRZETARG]