Wykonawca, firma Instbud, do tej części realizacji robót używa rękawa wykonanego z maty z włókna szklanego, nasączonego żywicami poliestrowymi i utwardzanego promieniami UV.

Taki sposób renowacji polega na wprowadzeniu do kanału, poprzez studzienki, specjalnego rękawa, a kolejnym etapem jest rozprężenie rękawa za pomocą powietrza pod dużym ciśnieniem. W ten sposób uzyskuje on kształt rury kanalizacyjnej. Do tak przygotowanej konstrukcji wprowadzany jest wózek z lampami UV, które utwardzają żywicę. Renowacja kanalizacji kończy się na wyfrezowaniu zalepionych przyłączy kanalizacyjnych specjalistycznym robotem podaje warszawski Zarząd Dróg Miejskich.

Tradycyjna metoda układania nowej kanalizacji wykorzystana została jedynie na 100-metrowym odcinku, gdzie kanał był zapadnięty. Po zakończeniu robót odtworzymy asfalt na całej szerokości jezdni rozkopanego odcinka - tłumaczy ZDM.

Na co dzień kanał deszczowy w al. Komandosów obsługuje część Rembertowa i Wesołej. Cały remont obejmuje także przykanaliki oraz wpusty uliczne. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

W dniach 1112 stycznia 2018 r. w Gdańsku Wydawnictwo INŻYNIERIA zorganizuje II Konferencję „CIPP Technology Days”. Zapraszamy do udziału. ZAREJESTRUJ SIĘ już dziś!

Przeczytaj także: Bezwykopowa renowacja 90 km kanałów deszczowych w Bydgoszczy