Duża część świata boryka się z deficytem wody, dlatego coraz ważniejsze staje się racjonalne gospodarowanie wodą i związaną z nią infrastrukturą, jak systemy wod-kan. Ich dłuższa eksploatacja wiąże się z wieloma problemami skutkującymi uszkodzeniami rur, a w konsekwencji ubytkami wody z powodu pojawiających się nieszczelności czy zanieczyszczeniem wód gruntowych i środowiska w efekcie eksfiltracji. Problemy starzenia się materiałów i uszkodzeń dotyczą też m.in. studni. Remedium w takich przypadkach okazują się różnorodne technologie bezwykopowe, w tym renowacja kanalizacji czy wodociągów wykładzinami utwardzanymi na miejscu (CIPP, ang. Cured in Place Pipe).
Szczecińska spółka BLEJKAN S.A. jest liderem w branży bezwykopowej w zakresie renowacji. Świadczy usługi z zakresu renowacji przewodów kanalizacyjnych, wodociągowych, ciśnieniowych, technologicznych i gazowych z zastosowaniem pełnego wachlarza technologii, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Prowadzi renowacje m.in. sieci wod-kan, zbiorników w oczyszczalniach ścieków, studni i komór rewizyjnych czy obiektów hydrotechnicznych i mostowych. Zarówno właściciele, kadra umysłowa, jak i pracownicy fizyczni wiedzę i doświadczenie zdobywali przez wiele lat.
Firma BLEJKAN S.A. ponownie została Sponsorem Generalnym Konferencji "Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu". Najbliższa jej edycja odbędzie się w dniach 8–10 stycznia 2020 r. w Poznaniu.
Znana na całym świecie i powszechnie stosowana do renowacji przewodów podziemnych technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe) ma już blisko 50-letnią tradycję. Po raz pierwszy zastosowano ją we wschodnim Londynie w 1971 r., gdzie renowacji poddano odcinek murowanego kanału o przekroju jajowym. Na początku wykorzystywano ją tylko w Wielkiej Brytanii, jednak z czasem zyskiwała coraz większą popularność na innych rynkach, zarówno na Starym Kontynencie, jak i poza nim. Obecnie renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu jest najczęściej stosowaną metodą odnowy infrastruktury sieciowej, a zakres jej wykorzystywania stale się rozrasta, obejmując coraz szerzej kolejne rodzaje przewodów (np. przewody ciśnieniowe, przewody wodociągowe) – mówił podczas otwarcia poprzedniej edycji wydarzenia Paweł Kośmider, przewodniczący konferencji, prezes Wydawnictwa INŻYNIERIA sp. z o.o.
Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie wydarzenia.
Przeczytaj także: CIPP „bije” kolejne rekordy. III Konferencja CIPP Technology Days
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.