Partnerzy portalu

CIPP: renowacja 3 km kanałów w Bełchatowie

Opublikowano: 14-11-2019 Źródło: WOD-KAN
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Zakończyła się modernizacja głównych kolektorów kanalizacji sanitarnej w Bełchatowie. Prace objęły odcinki o łącznej długości niespełna 3 km. Zadanie, w niecały rok, zrealizowano przy użyciu bezwykopowej metody CIPP UV (ang. Cured In Place Pipe).


Fot. WOD-KAN Fot. WOD-KAN

Prace objęły dwa odcinki w zakresie średnic od DN600 do DN1200. Pierwszy, od ul. Rotmistrza Pileckiego do oczyszczalni ścieków, liczy około 2,2 km długości, a drugi, od osiedla Okrzei do ul. Staszica, około 0,7 km. Kanały postanowiono zmodernizować, ponieważ, jak poinformował Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD.-KAN." w Bełchatowie, były w wysokim stopniu zanieczyszczone i w złym stanie technicznym. Do renowacji kanałów wykorzystano rękaw z włókna szklanego.

Źródło: WOD-KAN

Źródło: WOD-KAN

Odnowionych zostało także ponad 50 studni kanalizacyjnych. Do realizacji tej części zadania użyto cienkościennych paneli GRP. Przeprowadzone prace mają przyczynić się do poprawy jakości środowiska wodno-gruntowego poprzez ograniczenie napływu wód infiltracyjnych do istniejącej sieci kanalizacyjnej oraz do ochrony wód powierzchniowych, gruntowych i gleby przed zanieczyszczeniem ściekami.

Wartość całej inwestycji to ponad 9,8 mln zł, z czego prawie 6,8 mln zł wyniosła unijna dotacja.

W dniach od 8 do 10 stycznia 2020 r. w Poznaniu odbędzie się IV Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. To wyjątkowe w skali kraju wydarzenie jest okazją do dyskusji na najbardziej palące tematy związane z renowacją przewodów z wykorzystaniem CIPP. W trakcie Konferencji omówione zostaną zarówno kwestie prawne, jak i praktyczne, uczestnicy zajmą się także ważnym aspektem realizacji inwestycji, czyli odbiorami prac. Zapraszamy do udziału! Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: CIPP dla kanałów ciśnieniowych: trwają badania

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.